Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

W skrócie

25.02.2014 00:00 red

Powiat

Przebudują Budowlankę

Przebudowę i adaptację pomieszczenia na pracownię materiałów budowlanych, a także zaplecza szatniowego dla uczniów w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu zaplanowano w ramach projektu unijnego pn. „Mam zawód – mam pracę w regionie”.  Szacowany koszt dostosowania pomieszczenia na pracownię materiałów budowlanych to 25 tys. zł. Pracowania ulokowana zostanie w pomieszczeniu na parterze szkoły, które spełnia wymagania. Dostęp do niej będzie możliwy od 1 września.

Wystarczy 16 uczniów

Zarząd powiatu poznał odpowiedź na pytanie przy jakiej minimalnej liczbie uczniów opłacalne jest otwieranie oddziałów szkół dla dorosłych. Dyrektorzy placówek podległych starostwu przygotowali koszty, które szkoła musi ponieść, uruchamiając oddział klasy I szkoły dla dorosłych liczący od 16 do 25 słuchaczy. Zarząd zadecydował utrzymać tendencję uruchamiana oddziałów klas I szkół dla dorosłych  przy minimalnej liczbie słuchaczy 16.

Nabór w przedszkolach

10 marca rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do raciborskich przedszkoli publicznych na rok szkolny 2014/2015. Zapisy będą trwały do 26 marca. Listę przyjętych dzieci do przedszkoli poznamy 28 kwietnia. 10 marca o godz. 9.00 zostanie uruchomiona strona www.raciborz.przedszkola.vnabor.pl i tam rodzice mogą dokonać rejestracji.

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14