Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Starosta pytał o dentystę dla niepełnosprawnych

25.02.2014 00:00 red

Powiat będzie zachęcał stomatologów do poszerzenia działalności

Komisja sejmiku zajęła się problemem, który od ponad dziesięciu lat pozostaje na Raciborszczyźnie nierozwiązany, choć dotyczy bólu z jakim borykają się chorzy ludzie.

Starosta Adam Hajduk oraz kierownik referatu spraw społecznych Aleksander Kasprzak uczestniczyli w obradach komisji polityki społecznej i ochrony zdrowia Sejmiku Województwa Śląskiego. Tematem, którym szczególnie się zainteresowali, było udzielanie świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym. Sprawę porusza w powiecie, od czasu II kadencji rady powiatu, Wilhelm Wolnik, zasłużony wójt Krzyżanowic. Chodzi o potrzeby osób niepelnosprawnych. Inicjatorką omówienia tematu na posiedzeniu komisji sejmiku była radna Ewa Lewandowska z Raciborza.

W posiedzeniu wziął udział przedstawiciel wydziału świadczeń NFZ. Poinformował on, że dzieci i młodzież może być przyjmowana również w gabinetach stomatologicznych ogólnodostępnych na terenie województwa, nawet gdy gabinet nie ma osobnego kontraktu z NFZ. Dodał, że na terenie województwa funkcjonuje 6 gabinetów stomatologicznych, które świadczą usługi ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym.

W czasie dyskusji starosta Hajduk wskazał, że wszystkie gabinety stomatologiczne wykonujące zabiegi w znieczuleniu ogólnym znajdują się poza obszarem Subregionu Zachodniego. – Czy istnieje możliwość ogłoszenia osobnego konkursu dla naszego subregionu? – dopytywał. Niestety, NFZ tego nie zrobi. Do końca czerwca ogłosi nowe konkursy na ten typ działalności. – Powiat będzie prowadził rozmowy z gabinetami stomatologicznymi z Raciborszczyzny, by rozważyły możliwość udziału w konkursach – zadeklarował Adam Hajduk.

oprac. m

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14