Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Na kaplice z ministerstwa, na drogi z powiatu

05.11.2013 00:00 OQL

Największym dziś finansowym przedsięwzięciem powiatu raciborskiego jest remont kaplicy zamkowej. Zgodnie z dokumentacją, trzeba przeznaczyć blisko 2 mln zł na kontynuację rozpoczętych tam prac.

– Korzystając z możliwości, jaką stwarza charakter tego zabytku, jeszcze w październiku złożyliśmy wniosek, do ministra kultury o dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 60 proc. – powiedział starosta raciborski Adam Hajduk.

Pozostałe 40 proc. to środki własne, a konkretnie wygospodarowane na ten cel przez miasto. Przeznaczy ono na zamek równowartość sumy, za która powiat z kolei wyremontuje ul. Mariańską.

W planach inwestycyjnych powiatu jest również wykonanie dwóch dróg przy ul. Raciborskiej w Bieńkowicach i ul. Wiejskiej w Babicach. Powiat wspólnie z gminami dysponuje też kwotą pół miliona zł na prace przy drogach powiatowych. Ponadto posiada środki na wykonanie ogrodzenia, parkingów, monitoringu oraz kanalizacji dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach, a także dysponuje dotacją dla gminy Kuźnia Raciborska na realizację oczyszczalni ścieków. Kolejne plany to termomodernizacja Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, gdzie konieczne jest docieplenie dachu i elewacji. Dokończenia wymaga też rozpoczęta już inwestycja budowy nowego Biura Obsługi Klienta oraz windy przy Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

(ewa)

  • Numer: 45 (1121)
  • Data wydania: 05.11.13