Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 44 (1120) Data wydania: 29.10.13

Miłość życia można znaleźć pod parasolem

Jubilaci zostali odznaczeni medalami

Tak zaczęła się obopólna fascynacja jednej z par, które obchodziły 16 października uroczyście Złote Gody w Pałacu Ślubów.

Na spotkanie z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyną Kalus i prezydentem Raciborza Mirosławem Lenkiem przybyło 6 par. Otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. – To jubileuszowe spotkanie charakteryzowało się tym, że znałem osobiści wszystkie pary, niektórzy to moi sąsiedzi – cieszył się włodarz miasta. Zachęcał do skorzystania z nowej oferty magistratu adresowanej do seniorów, karty zapewniającej zniżki w cenach biletu na imprezy w m.in. RCK i OSiR. Dla świętujących wystąpiły przedszkolaki z placówki przy ul. Słonecznej (P14). Życzyły im wyższych emerytur.

ma.w



Jadwiga i Joachim Smołkowie

– Jak się poznaliśmy? Wracałem z pracy, lał deszcz a ja nie miałem parasola. Schroniłem się pod parasolką przyszłej żony, którą znałem z pracy – dobrze pamięta jubilat. Ślub odbył się w listopadzie. Pogoda była wyjątkowo piękna. Weselnicy siedzieli na dworze, bo tak ciepły był to dzień. Mamy córkę i syna oraz trzy wnuczki i jednego wnuka.

Julianna i Józef Węgrzynowie

Poznali się w pracy, ślub był w kwietniu. Mają córkę i syna, a także już 5 prawnuków. Mąż wziął udział w uroczystościach sam.

Zdzisława i Henryk Swobodowie

Ona pracowała jako nauczyciel w Baborowie, on wrócił z wojska i zaprosił przyszłą żonę do tańca na potańcówce w kawiarni. – Zdzisława bardzo mi się podobała, przez długi czas nie miałem śmiałości wobec niej, ale starałem się wzbudzić jej zainteresowanie – wspomina znany propagator tenisa ziemnego i jazdy na nartach. Pobrali się w sobotę, ładny, kwietniowy dzień. Mają dwie córki, dwóch wnuków i dwie wnuczki.

Gabriela i Marian Kapicowie

Połączyło ich harcerstwo, a przede wszystkim praca zawodowa, bo są nauczycielami akademickimi, aktualnie w randze profesorów. Wychowali pokolenia młodzieży, są promotorami kolejnych roczników kadr uczelnianych. Życie związali z Raciborzem (ona pochodzi z Wileńszczyzny). – Autentyczne partnerstwo ma przyszłość, bo to wzajemne wsparcie. Nas jednoczyły wspólne pasje, to bardzo pomaga w związku – mówią pytani o receptę na zgodne małżeństwo. Dochowali się jednej córki i mają jedną wnuczkę.

Irena i Winfryd Zaczkowie

Ślub zawarli w pogodny dzień, w poniedziałek. Pracowali oboje w Rafako, przez całą karierę zawodową. Ona była tam księgową, on zajmował się kontrolą techniczną. – Wszystko mi się w niej podobało – uśmiecha się mąż wspominając pierwsze wrażenia po zapoznaniu się z p. Ireną. Dochowali się dwóch synów i mają dwie wnuczki. – Należy żyć w zgodzie i miłości, a zaufanie musi być na pierwszym miejscu – twierdzą jubilaci.

Elfryda i Sylwester Zielonkowie

Zapoznali się na imprezie z okazji otwarcia restauracji „Jubilatka” w Oborze podczas majówki. Powiedzieli sobie „tak” w październiku, przy „całkiem ładnej pogodzie”. – Tak jak w życiu, raz było słonecznie a raz robiło się zachmurzenie. Trzeba ustępować i dążyć do zgody – opowiadają mieszkańcy Brzezia. Wychowali syna i córkę, cieszą się z dwóch wnuczek i dwóch wnuków.