środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Rudera nie daje mu spokoju

15.10.2013 00:00 red

Ponowiona przez Stanisława Borowika interpelacja nt. niezabezpieczonej rudery przy krzyżówce Michejdy/Mariańskiej spotkała się z reakcją urzędników.

Radny koalicji rządzącej miastem wskazał pilną potrzebę zabezpieczenia budynku położonego przy ulicy Mariańskiej róg Michejdy, bo znajdujące się w nim powybijane szyby zagrażają przechodniom, a obiekt jest miejscem schadzek i noclegów osób bezdomnych. Magistrat już raz interweniował w tej sprawie, jeszcze przed wakacjami, ale właściciel budynku nie dotrzymał obietnic złożonym urzędnikom i nie zabezpieczył odpowiednio rudery.

Doszło do kolejnego spotkania w tej sprawie i z jednym ze współwłaścicieli spisano notatkę służbową. – Zobowiązał się on do zabezpieczenia otworów okiennych w budynku, które w wyniku postępującej dewastacji pozbawione zostały w dużej części szyb. Oświadczył również, że teren wokół obiektu został wykoszony i uporządkowany z zalegających tam odpadów, co potwierdziła wizja w terenie – napisał w odpowiedzi do radnego prezydent Lenk.

Proponowane przez Borowika zabezpieczenie taśmą zdaniem adresata uwag rajcy nie spełniłoby swojego zadania i dodatkowo wpłynęłoby na pogorszenie estetyki tego miejsca.

Przypomnijmy, że z danych magistratu wynika, że w miejscu rudery ma powstać nowoczesna myjnia automatyczna. Do wydziału inwestycji w urzędzie wpłynął już wniosek o zmianę zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, umożliwiającą tego typu inwestycję.

m

  • Numer: 42 (1118)
  • Data wydania: 15.10.13