Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W skrócie

03.09.2013 00:00 red

Racibórz

Mieszkania dla straży

Pięć tzw. lokali VIP-owskich przekaże magistrat na potrzeby Straży Granicznej i funkcjonariuszy, którzy na czas służby w Śląskim Oddziale zamieszkają w Raciborzu. Po tym okresie muszą oddać mieszkanie Miastu.

RTBS wziął pensjonat

9 nowych mieszkań w ramach Raciborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstanie w byłym pensjonacie przy ul. Matejki, który ostatnio należał do PWSZ. Towarzystwo kupiło obiekt z własnych środków. Prezydent Lenk zapowiedział, że z budżetu miasta będzie trzeba zasilić konto RTBS.

Dworzec potanieje

O jedną piątą ma stanieć dworzec PKP w Raciborzu wystawiony w drugim przetargu. Pierwszy nie został rozstrzygnięty. Jak dotąd tylko magistrat interesował się obiektem. Z rozmów jakie odbył ostatnio prezydent Lenk z dyrekcją kolejarzy wciąż w grę wchodzi użyczenie dworca Miastu jeśli przetargi będą nieskuteczne.

Ścianka na wieży

Zaplanowana w Arenie Rafako ścianka wspinaczkowa nie może być tam zamontowana z przyczyn technicznych. Ściana hali nie wytrzyma takiego obciążenia. Rozważana jest aktualnie nowa lokalizacja – na wieży ciśnień przy siedzibie ZWiK przy ul. 1 Maja.

  • Numer: 36 (1112)
  • Data wydania: 03.09.13