Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Turyści na Zamek zamiast w Długą

03.09.2013 00:00 red

RCI jest szykowane w 2014 roku do przeprowadzki na zamek. Miejski punkt informacji kierowanej głównie do turystów może zniknąć z ul. Długiej. Prezydent Lenk uważa, że na wlocie raciborskiego deptaka lepiej tworzyć funkcje rozrywkowe.

Z uwagami na temat działalności Raciborskiego Centrum Informacji wystąpił na sierpniowej sesji rady miasta Dariusz Ronin, członek koalicji rządzącej miastem. Stwierdził, że dotarły do niego narzekania turystów, zwłaszcza dotyczące godzin otwarcia jednostki miejskiej. Mirosław Lenk odniósł się do wypowiedzi radnego zapowiadając, że rozważa likwidację RCI i przenosiny tej funkcji na Zamek Piastowski.

Wcześniej taki scenariusz nie był możliwy, bo centrum informacji utworzono za dotację zewnętrzną ale termin „blokady” upłynął i prezydent chce się dogadać ze starostą by ten przejął funkcje RCI w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej. W przeszłości władze powiatu już o to zabiegały. Temat przenosin dotyczy  2014 rok. Co z pracownikami centrum kultury, którzy obsługują RCI? – Nie myślałem jeszcze o tym. Nie sądzę jednak by starosta był w stanie przejąć nasz punkt wraz z etatami – uważa Lenk.

Zdaniem włodarza lokal po RCI można przeznaczyć na funkcję rozrywkową. Opuszczoną niedawno restauracją Hetmańską zainteresowanych jest dwóch lokalnych restauratorów. Ich apetyt na lokal Miasto chce zdyskontować w przetargu ograniczonym, z wymogiem, że ma powstać tam restauracja. Podobnie mogłoby być z obecną siedzibą centrum informacji.

maw

  • Numer: 36 (1112)
  • Data wydania: 03.09.13