Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 35 (1111) Data wydania: 27.08.13

Kalendarium dożynek gminnych

Powiat

Gmina Krzanowice – dożynki gminne w Pietraszynie

31 sierpnia – zabawa taneczna na boisku z zespołem „Relax”

1 września – 10.30 msza św., 12.00 obiad dla gości, 13.30 korowód dożynkowy, 14.30 uroczyste przekazanie chleba, 15.30 występy przedszkolaków i młodzieży szkolnej, 16.30 występ kabaretu „Krzanowickie Omy”, 18.00 występ kabaretu „To Nie My”, 19.00 zabawa taneczna z zespołem „Bailar”



Gmina Kornowac – dożynki gminne w Kornowacu

1 września – 11.30 msza św. polowa na boisku KS Kornowac, 14.00 zbiórka korowodu dożynkowego obok boiska (korowód przejdzie ulicami: Rekreacyjną, Starowiejską, Kolonia, Lęgów, Raciborską, Wojska Polskiego i Zacisze), 16.00 uroczyste otwarcie dożynek (przekazanie chleba), 16.30 część artystyczna: Joanna Bartel, występ dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu, występ zespołu „Rzuchowianki”, gwiazda wieczoru: „Smokey Band”, 21.00 zabawa taneczna z zespołem „Boss”. Najlepiej udekorowana posesja zostanie nagrodzona.



Gmina Pietrowice Wielkie – dożynki gminne w Żerdzinach

1 września – 10.00 zbiórka korowodu dożynkowego na ulicy Szkolnej, 10.30 wyjście korowodu dożynkowego, 12.00 msza św. dożynkowa pod namiotem, 14.30 – 15.00 występ dzieci szkolnych, 15.00 program rozrywkowy dla dzieci, 16.00 występ zespołu ludowego „Przygoda”, 17.30 występ Rafała Lincnera wraz z zespołem, 19.00 zabawa taneczna z zespołem „Sami Swoi 2”



Gmina Krzyżanowice – dożynki gminne w Bolesławiu

7 września – 17.00 program estradowy dla dzieci z Crazy Club (pokazy iluzjonisty, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy), 19.00 występ Joanny Bartel, 20.30 zabawa taneczna z zespołem Record Band

8 września – 12.00 zbiórka korowodu dożynkowego pod świetlicą wiejską, 12.30 msza św. dożynkowa w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi, 14.00 zbiórka korowodu dożynkowego przy kościele, 14.15 przemarsz korowodu dożynkowego ulicą Środkową i Główną na boisko LKS, 15.00 część oficjalna, przekazanie chleba dożynkowego, 16.00 program artystyczny – wystąpią dzieci z przedszkola i szkoły w Bolesławiu oraz zespół taneczny „Uśmiech”, 17.00 występ Mirka Jędrowskiego, 18.30 ogłoszenie wyników konkursu „Najładniejsza zagroda”, 20.00 koncert zespołu „Łzy”, 22.00 zabawa taneczna z DJ’em


Gmina Kuźnia Raciborska – dożynki gminne w Rudzie

7 września – 16.00 Festyn rodzinny, występy dzieci, 17.00 Koncert zespołu „Duo Fenix”, 18.30 – 24.00 Zabawa taneczna z zespołem Fuego (prowadzenie: Piotr Scholz)

8 września – 11.15 Zbiórka delegacji i orkiestry na wylocie ulicy Głównej, 11.30 wymarsz korowodu dożynkowego na boisko, 12.00 – 13.30 uroczysta msza św. na boisku, 13.30 obiad dla gości i delegacji, 14.15 program artystyczny MOKSiR, 15.30 uroczyste przekazanie chleba dożynkowego, 16.00 koncert zespołu „The Grill”, 16.30 – 18.00 koncert Claudii i Kasi Chwołka, 18.00 – 19.00 występ mażoretek Olympia, 19.00 – 20.30 koncert Mariusza Kalagi, 20.30 – 24.00 zabawa taneczna z zespołem „Fuego”.



Gmina Nędza – dożynki gminne w Zawadzie Książęcej

8 września – 9.30 zbiórka uczestników dożynek na ul. Szkolnej – przemarsz do Kościoła Parafialnego ul. Raciborska, 10.00 msza św. dożynkowa w Kościele p.w. Św. Józefa Robotnika, 11.15 poczęstunek na pl. Kościelnym i przemarsz korowodu pod namiot biesiadny przy ul. Betonowej, 11.45 poczęstunek dla gości, 12.00 – 14.00 – Koncert Orkiestry Dętej Plania, 16.00 – 17.00 występ Zespołu Łężczok, 17.00 – 20.00 biesiada śląska, 20.00 – 21.30 koncert zespołu B.A.R., 21.30 – 1.00 zabawa taneczna przy muzyce zespołu „ACORT”