Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Hardkorowy Koksu znów w oktagonie

16.04.2013 00:00 red

MMA – MMA Attack w katowickim Spodku.

Mieszane sztuki walki, czyli MMA, to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sportów na świecie. W Polsce przez ostatnie kilka lat rozwój ten widać jak na dłoni. Objawia się w coraz większej liczbie młodych chłopaków i dziewczyn podejmujących trening MMA, objawia się w wyrastających jak grzyby po deszczu nowych organizacjach promujących te walki oraz w narastającej liczbie minut w ramówkach telewizyjnych poświęconej transmisjom tych wydarzeń.

Na tej fali popularności swoją pozycję na polskiej scenie MMA zbudowała organizacja MMA Attack, której trzecia gala sztuk walki odbędzie się 27 kwietnia w katowickim Spodku. MMA Attack to twór Dariusza Cholewy, wieloletniego pasjonata sportów walki, który zauważył, że na polskim rynku MMA jest miejsce do zagospodarowania.

Biały oktagon MMA Attack do Katowic zawita po raz drugi, dokładnie rok po tym jak gala MMA Attack 2 ustanowiła wszelkie rekordy polskiego rynku dla gali MMA nie promowanej przez KSW. 27 kwietnia 2012 roku w Spodku zasiadło niemal 8 tysięcy widzów, a galę w telewizji Polsat Sport oglądało 1,7 miliona widzów.

W ubiegłym roku gwoździem programu był Robert Burneika, znany bardziej jako „Hardkorowy Koksu”. Kulturysta i gwiazdor You Tube zmierzył się ze znienawidzonym wśród kibiców sportów walki Marcinem Najmanem. Kontrast i konflikt między tymi dwiema postaciami zrównoważył widzom wszelkie braki w technice a zwycięstwo „Koksa” zostało przyjęte gromkim aplauzem.

Burneika pojawi się na MMA Attack również w tym roku, walcząc z Dawidem Ozdobą. Ozdoba, mający się za wieloletniego adepta różnych sztuk walk, oznajmił, że był zażenowany poziomem walki „Koksa” z Najmanem i pragnie pokazać, że mimo braku zawodowych walk, jest o kilka lig wyżej jeśli chodzi o umiejętności. Będzie musiało to wystarczyć by zniwelować sięgającą do 50 kilo różnicę wagi między dwoma wojownikami.

Emocje czysto sportowe jednak na gali MMA Attack 3 dostarczą gwiazdy i talenty europejskiego MMA. Najlepszy zawodnik wagi ciężkiej w Polsce Damian Grabowski zmierzy się z czołowym zawodnikiem sceny brytyjskiej Stavrosem Economou. W toku przygotowań do tego pojedynku Grabowski przygotowywał się z najlepszymi zawodnikami na świecie w słynnym klubie American Kickboxing Academy w Kalifornii.

Prócz Grabowskiego zawalczy w Katowicach również Tomasz Drwal, najbardziej doświadczony polski zawodnik w najlepszej organizacji na świecie – Ultimate Fighting Championship, gdzie stoczył 6 walk. Rywalem Drwala będzie nieprzewidywalny Amerykanin Wes Swofford, dla którego występ na MMA Attack 3 będzie najważniejszą walką w karierze.

Pozostali zawodnicy warci uwagi to urodzony w Zabrzu, również mający za sobą epizod w UFC, Peter Sobotta, uznany przez branżowe portale odkryciem roku 2011 Krzysztof Jotko czy niesamowicie efektownie walczący Piotr Hallmann. Wśród tuzina zaplanowanych na galę MMA Attack 3 pojedynków emocji 27 kwietnia na pewno nie zabraknie.

AS

  • Numer: 16 (1092)
  • Data wydania: 16.04.13