Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 16 (1092) Data wydania: 16.04.13

Zostań społecznikiem i wygraj nagrody

Tegoroczne „Skarby Raciborszczyzny” poświęcone są ludziom, którzy realizują się poprzez pracę na rzecz otoczenia, np. dbając o tradycje kulturowe, bezpieczeństwo oraz ochronę osób mniej zaradnych życiowo.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników i przyznanie nagród Społecznikom 2013 nastąpi podczas imprezy plenerowej na raciborskim rynku, która odbędzie się 19 maja. Będzie ona pełna atrakcji czyli m.in. występów gwiazd oraz lokalnych wykonawców, pokazów miejscowych klubów sportowych, licznych zabaw i konkursów (dla dzieci i dorosłych) z atrakcyjnymi nagrodami.

Majowy piknik będzie też okazją do przeprowadzenia akcji społecznej, adresowanej do wychowanków placówek opiekuńczych. Zaprosiliśmy do współpracy Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Pogrzebieniu, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń”, Świetlicę Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu, Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Kuźni Raciborskiej, Centrum Młodzieżowe Przystań, Dom dla Dzieci przy klasztorze Annuntiata. Każdej z nich podarujemy komplet podręczników szkolnych do wybranej klasy. Podczas imprezy będziemy też zbierać dla tych placówek przybory szkolne i lektury, które będą przynosili uczestnicy majówki. Każdy kto podzieli się z domami dziecka, weźmie udział w losowaniu cennych nagród.

(r)

 


 

Zapraszamy do głosowania w naszym plebiscycie, które wyłoni największe Skarby Raciborszczyzny. Każdy wypełniony kupon konkursowy, weźmie udział w losowaniu nagród. Kupony co tydzień publikujemy w Nowinach Raciborskich.

Głosowanie trwa do 9 maja 2013 r.

Lista miejsc, w których znajdują się urny, do których można wrzucić wypełniony kupon:

 

  • Sklep PSS Społem, ul. Rynek 8/9 (Bolko)
  • SklepPSS Społem, ul. Katowicka 4
  • Sklep PSS Społem, ul. Słowackiego 23
  • Sklep PSS Społem, ul. Hulczyńska 14 (Sudół)
  • Sklep PSS Społem, ul. Osiedleńcza 20 (Ocice)
  • Sklep PSS Społem, ul. Wałbrzyska 2 (Ocice)
  • Sklep PSS Społem, ul. Smołki 8 (Obora)
  • Sklep PSS Społem, ul. Mickiewicza 7
  • Sklep PSS Społem, ul. Kozielska 71
  • Sklep PSS Społem, ul. Sudecka 5 (Płonia)
  • Sklep PSS Społem, ul. Jana 3 (Ostróg)
  • Sklep Novex, ul. Ocicka 4
  • Sklep Novex, ul. Książęca 12
  • Sklep Novex, ul. Żółkiewskiego 22
  • Sklep Novex, ul. Odrzańska 8
  • Sklep Novex, ul. Ogrodowa 38
  • Sklep Novex, Bieńkowice, ul. Szkolna 44
  • Sklep Novex, Owsiszcze, ul. Wojska Polskiego 20
  • Sklep Novex, Zabełków, ul. Rymera 13 a
  • Slepy spożywcze w: Bolesławiu, Nowej Wiosce, Roszkowie, Jankowicach, Siedliskach, Kornicach, Babicach, Górkach Śląskich, Szymocicach, Budziskach, Turzu, Siedliskach, sklepy Lewiatan w Bojanowie, Bieńkowicach, Owsiszczach i Brzeziu, Sławikowie, Brzeźnicy, Grzegorzowicach, Strzybniku
  • MOKSiR w Kuźni Raciborskiej
  • Sklep Milion mix market w Chałupkach
  • Sklep Czerwik w Rudzie Kozielskiej
  • Sklep Centrum w Krowiarkach
  • Sklep Na Rogu w Rudach
  • Sklep U Oli w Bolesławiu
  • Sklep Odido przy ul. Rybnickiej w Rzuchowie, sklep spożywczy przy ul. Karola Miarki, sklep spożywczy naprzeciwko restauracji
  • Sklep spożywczy przy ul. Pamiątki w Pogrzebieniu
  • GOK w Łańcach
  • Sklep spożywczy przy ul. Głównej w Kobyli
  • Centrum Kultury im. Eichendorffa w Łubowicach
  • Sklep spożywczy przy ul. Długiej w Gamowie