Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W Grzegorzowicach będzie nowy dyrektor?

16.04.2013 00:00 red

RUDNIK. Wójt gminy Rudnik ogłosił konkurs na dyrektora publicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach.

 

Obecna dyrektor Małgorzata Szatanek sprawuje swoją funkcję już piąty rok. 31 sierpnia skończy się jej kadencja. Zgodnie z prawem, co pięć lat organ prowadzący szkołę powinien ogłosić konkurs na to stanowisko lub przedłużyć umowę z obecnym dyrektorem. W Rudniku zdecydowano o konkursie, do którego mogą zgłosić się inni kandydaci.

Głównymi wymaganiami dla aspirujących do dyrektorskiego stołka są: udokumentowany staż pracy jako nauczyciel lub osoba na stanowisku kierowniczym oraz wykształcenie wyższe z zakresu zarządzania lub kurs z zakresu zarządzania oświatą.

Nie znamy oficjalnej przyczyny ogłoszenia konkursu przez wójta. Zwykle kontrakty z dyrektorami są przedłużane. Również w gminie Rudnik tak to się odbywało dotychczas. Czy to świadczy, że obecna dyrektor grzegorzowickiej szkoły odchodzi? – W naszej szkole w ostatnich latach zrobiliśmy bardzo dużo. Jest wiele spraw, które chciałabym dokończyć i z tego względu stanę do konkursu – zapowiada Małgorzata Szatanek.

Więc o co chodzi? – O tym dlaczego ogłoszono konkurs a nie przedłużono umowy dyrektorce nikt nie chciał udzielić informacji. Wiemy tyle, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.

Marcin Wojnarowski

 

  • Numer: 16 (1092)
  • Data wydania: 16.04.13