Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Zatrzymani z narkotykami

16.04.2013 00:00 red

Amfetaminę i marihuanę posiadały przy sobie 3 osoby, które w miniony weekend zostały zatrzymane przez raciborskich policjantów. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego 13 kwietnia w Raciborzu około godziny 2.30 w trakcie patrolowania ulicy Słowackiego, zauważyli 23-letniego raciborzanina, który jak się okazało podczas czynności, posiadał przy sobie 8 g amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego 14 kwietnia w Raciborzu około godziny 00.20 w trakcie patrolowania ulicy Reymonta zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden popełnił wykroczenie – oddając mocz na elewację budynku. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł za popełnione wykroczenie. W trakcie kontroli osobistej w kieszeni spodni funkcjonariusze znaleźli u 28-letniego raciborzanina woreczek, w którym znajdował się 1 gram marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po przebadaniu okazało się, że ma przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Również 14 kwietnia około godziny 1.50, policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego w Raciborzu przy ulicy Źródlanej na poboczu drogi zauważyli zaparkowany samochód marki vw golf, którego kierujący na widok radiowozu zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Podczas kontroli okazało się, że 32-letni mieszkaniec Raciborza nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, a także aktualnych badań technicznych. Po zakończeniu czynności, mężczyzna ignorując polecenia funkcjonariuszy wsiadł do samochodu, odjeżdżając z miejsca kontroli. Kilka metrów dalej zatrzymano go i ukarano mandatem karnym w wysokości 50 zł, w związku z tym, że nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Jak się okazało, zdenerwowanie kierowcy miało swój powód. Przyznał się on, że jechał samochodem pod wpływem amfetaminy. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie zostało wykonane badanie na zawartość środków odurzających. Podczas kontroli odzieży w skarpetce zatrzymanego, policjanci ujawnili woreczek z zawartością amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

(acz)

  • Numer: 16 (1092)
  • Data wydania: 16.04.13