Numer: 13 (1089) Data wydania: 25.03.13

Siatkarze JP Telebim RLPS coraz bliżej rundy play-off

W niedzielę amatorzy rozegrali piętnastą kolejkę spotkań, po świętach rozegrają ostatnie mecze przed rundą play-off.

Kolejną rundę w ramach JP Telebim RLPS rozpoczął mecz pomiędzy doświadczonymi zawodnikami Złotnika, a targaną kontuzjami drużyną CXT. Pierwszą partię z miażdżącą przewagą wygrał Złotnik Chrzanowski 25:11. Druga także została zapisana na korzyść Złotnika, jednak w tym secie gracze CXT przegrali w końcówce 25:23. Złotnik nie dał ugrać w tym meczu swoim przeciwnikom ani jednego seta, amatorzy z CXT ugrali w ostatniej partii zaledwie 17 oczek.

W tym samym czasie w sali obok siatkarze z Baborowa pokazali jak gra się z sercem. Faworyt meczu, Enter El-bis Instal, musiał się nieźle napracować, by z meczu wyjść zwycięsko. MUKS nie pozwalał Enterowi odskoczyć na więcej niż trzy punkty. Dopiero w końcówce seta Enter dokręcił śrubkę na zagrywce i pokonał Jedynkę Baborów 25:21. Kolejna partię z jeszcze większym zaangażowaniem rozpoczęli zawodnicy Jedynki. Dobre akcje przyjezdnych zaczęły wymuszać proste błędy na rywalach, którzy doprowadzili do remisu w meczu. Enter, lekko podrażniony stratą seta, wrócił do swojej gry, wyeliminował błędy własne i szybko pokonał MUKS 25:17. Czwartego seta wygrał MUKS, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Decydująca partia była bardzo zacięta i akcje mogły się podobać zgromadzonym kibicom. Kropkę nad „i” postawił Enter pokonując Jedynkę 15:13 i w całym meczu 3:2.

Jednostronny mecz rozegrał się tuż po godzinie 11.00, gdzie Omerta bez większego wysiłku pokonała zespół VT Racibórz, do 17, 19 i ponownie do 17.

Ciekawszy i pełny mocnych uderzeń mecz rozegrali Lunatycy, którzy gołą szóstka i bez straty punktów pokonali Air Team.

Jako ostatni na boisko weszli zawodnicy Nowin i JP Telebim. Starcie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem Nowin, jednak gracze JP Telebim postawili im wysoko poprzeczkę i wszystkie sety kończyły się minimum na 20 punktach.

Przed rundą play-off amatorzy rozegrają jeszcze jedną kolejkę, która zapowiada się bardzo emocjonująco. Zapraszamy więc do sali G3 i SP 18 zaraz po świętach Wielkanocnych.