Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 13 (1089) Data wydania: 25.03.13

HALO REDAKCJA

halo@nowiny.pl 32 415 47 27

Wybuchowa piłka

Kupiłem dziecku piłkę nożną będąc na zakupach w Auchan. Pociecha bawiła się nią i całe szczęście, że na chwilę odłożyła bo piłka niepodziewanie „wybuchła”. Huk był ogromny, nieźle nas wystraszył a ja aż boję się pomyśleć jak bardzo nastraszyłoby się dziecko gdyby piłka eksplodowała mu w rękach, szczęście, że nie doszło do niczego gorszego. Zawiozłem szczątki po futbolówce do sklepu. Obsługa zachowała się w porządku, chcieli wymienić mi ten egzemplarz ale mi w sumie nie o to chodzi. Uważam, że tak niebezpieczny dla dzieci produkt powinni wycofać z asortymentu. Mówią, że piłki są testowane, dopuszczone do handlu ale mój przypadek wskazuje, że nie jest tak jak być powinno. Piłka była tania, nie ma nawet nazwy producenta tylko napis „made in China” i kod kreskowy. Przestrzegam przed takim zakupem, a sklepowi Auchan radzę dobrze sprawdzić te piłki bo niezadowolonych klientów będą mieli więcej.

Kamienica sypie się na dzieci

Dzwonię w sprawie kamienicy przy placu Wolności, tej obok ronda. Niemal codziennie z przerażeniem obserwuję jak niszczeje budynek znajdujący się w ścisłym centrum miasta. Co gorsze, jego stan zagraża przechodniom, bo nie ma dnia by coś nie oderwało się od zrujnowanej elewacji. Widzę jak na spacer chodzą tym rejonem przedszkolaki i przemieszczają się uczniowie pobliskiej szkoły. W końcu dojdzie do wypadku, komuś stanie się krzywda. Zabezpieczenia jakie są przy kamienicy nie spełniają już swej roli, niszczeją pobnie jak budynek. Interweniowałem wielokrotnie w straży miejskiej i u Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ale bezskutecznie, tak jakby nie obchodziło ich zagrożenie jakie stwarza ta ruina. Na dowód posyłam zdjęcie wykonane komórką gdzie widać jak gruz wielkich rozmiarów spada z wyższych kondygnacji.

Marzyciele w banku

Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia dzieci nieuleczalnie chorych. 13 marca uszczęśliwiła szóstkę swoich podopiecznych w Raciborzu (m.in. pięcioletniego Karola, który urodził się z zespołem Downa i dwunastoletnią Wiktorię chorującą na mukowiscydozę). Wręczenie prezentów odbyło się w Banku Spółdzielczym, który ufundował prezenty. – Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc – mówi Elżbieta Ceglarek prezes zarządu banku. Fundacja zachęca do zgłaszania chorych dzieci, których marzenia postara się spełnić. Można tego dokonać pod nr tel. kom. 696 209 172 lub na stronie internetowej www.f-df.pl