Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 40 (1064) Data wydania: 02.10.12

Halo redakcja

halo@nowiny.pl 32 415 47 27, 600 082 304.

Poranna akcja policji

Zbulwersowała mnie poranna akcja „trzeźwość” naszej policji. Wyjechałem do pracy w Rafako jak każdego dnia, czyli o godzinie 5.25, na bramie zawsze jestem o godzinie 5.45 najpóźniej. Jadąc ul. Piaskową, skręcając w ulicę 3 Maja stanąłem w korku jakieś 500 m od skrzyżowania (od stacji Orlen), samochody w zatorze poruszały się w żółwim tempie. Pokonanie trasy do Rafako zajęło mi około 35 min, na co dzień zajmuje mi to 2-3 min. Na bramie pojawiłem się o godzinie 6.10, doliczając do tego czas na dojście do szatni oraz przebranie się straciłem co najmniej 10 minut. Na stanowisku pracy pojawiłem się o godzinie 6.20, jednocześnie przez to musiałem zostać do 14.20 żeby móc odbić kartę bez żadnych konsekwencji. Oczywiście nie chciałbym, aby ktoś mi zarzucił, iż popieram jazdę po kielichu, bo w 100% jestem za akcjami „trzeźwość”, ale w sposób cywilizowany, a nie taki, że pani policjantka biegnie z czerwoną latareczką z ścieżki dla rowerzystów wprost na maskę samochodu, zatrzymuje pojazd i po chwili dopiero podchodzi pan policjant z alkotestem i każe „dmuchać”.

Ludzie którzy wczoraj zabalowali widzieli stojąc w „korku” co się kroi i średnio co 20 samochód zawracał, czy też został zaparkowany pod skupem złomu i wodociągami i była podróż do pracy kontynuowana na piechotę, więc wg mnie taka akcja jest bezsensowna bo „ci po paru głębszych” w większości przeszli piechotą. Uważam, że takie akcje powinny być organizowane częściej i w różnych miejscach, a nie że zrobią zator na parę km i zadowoleni. Jak już chcą taką „łapankę” przeprowadzić, to dlaczego nie stanie 5 – 6 policjantów i nie kontrolują po 5 samochodów naraz ?

Warto zapytać panów policjantów, dlaczego utrudniają życie ludziom w taki sposób. Czyż nie można by naprawdę organizować tych akcji inaczej, jak wcześniej wspominałem w bardziej cywilizowany sposób? Policja potem się dziwi, że wzbudzają nienawiść do samych siebie, lecz niestety sami sobie temu są winni.

Pracownik Rafako LH

Witajcie w PUP-ie

Proszę zajrzeć w tygodniu pod Urząd Pracy w Raciborzu o godz. 5.30 – 6.00. Kłania się komuna tylko nie w kolejce za chleb, a w kolejce o zarejestrowanie się jako osoba bezrobotna. Po prostu jakaś paranoja. Ludzie stoją od 5.30 pod drzwiami PUP, aby o 7.00 odebrać numerek, mało tego, przyjęcia są dopiero od 7.30 gdzie obsługuje tylko jedna urzędniczka. Numerków jest tylko 15. Czy to jest normalne, by w ciągu 8 godzin pracy przyjąć tylko 15 osób? I to nie zawsze! Są dni kiedy przyjętych zostanie tylko 8 osób. Mało tego, urzędniczki podśmiechują się i pytają ludzi: „To od której już pani/pan czeka?” – Ciekawe, czy im byłoby do śmiechu mając w domu malutkie dziecko, będąc po 50-tce lub  kobietą w ciąży. Odsyłają ludzi z każdym papierkiem, co chwilę gdzie indziej, a jak już się przyniesie to nie pasuje i wysyłają po inny. Ludzie chodzą 1,5 tygodnia dzień w dzień licząc na to, że któregoś dnia w końcu się zarejestrują. Teraz jeszcze można, ale potem będzie się marznąć, co będzie w zimie? Może PUP zatrudni jeszcze kogoś do rejestracji bezrobotnych? Mimo iż są 2 panie, to kiedy się nie pójdzie jest otwarty tylko jeden pokój do rejestracji. Naprawdę żal tych starszych osób, kobiet w ciąży i matek, które przychodzą z malutkimi dziećmi. Stoją i marzną a potem okazuje się, że i tak się nie załapią, bo brak numerków.

Morena