Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Nie wiesz co robić w sylwestra? Podpowiadamy!

20.12.2011 00:00 red

Sprawdziliśmy jaką mamy alternatywę aby Nowy Rok przywitać w trochę lepszej scenerii niż kapcie i telewizor.

 

Racibórz

W Raciborzu czeka nas noc sylwestrowa z pokazem Teatru Tancerzy Ognia Salamandra oraz widowiskiem pirotechnicznym. Od kilku lat, na powitanie Nowego Roku, urząd miasta przygotowuje widowisko plenerowe z wykorzystaniem ognia, pirotechniki i fajerwerków. W tym roku ponownie zabezpieczono odpowiednie środki w budżecie, które pozwolą na realizację przedsięwzięcia. W tę wyjątkową, sylwestrową noc Mirosław Lenk, prezydent miasta zaprasza 31 grudnia na bulwary nad Odrą, gdzie o godzinie 23.40 rozpocznie się sylwester pod chmurką. W programie imprezy kolejno pierwsza odsłona pokazu Teatru Tancerzy Ognia Salamandra. Następnie życzenia złoży prezydent. Zaraz po nich rozpocznie się widowisko pirotechniczne zsynchronizowane z podkładem muzycznym. Widowisko zostało zainspirowane rockowymi aranżacjami znanych i popularnych utworów w wykonaniu znakomitego skrzypka Davida Garretta. Na koniec kolejna odsłona pokazu Teatru Tancerzy Ognia Salamandra wieńczącego zamierzenie.

Rybnik

W ostatni dzień 2011 roku z Rybnickim Centrum Kultury możemy wybrać się w fantastyczną podróż do 2012 roku. W muzyczną eskapadę zabierze nas Ewa Uryga z zespołem oraz kolejne gwiazdy: Brian Fentress, amerykański muzyk znany z repertuaru muzyki gospel oraz Bartosz Urbanowicz, który swoim operowym głosem na pewno oczaruje wszystkich, szczególnie płeć piękną. Muzycy wykonają program z największymi przebojami operowymi i operetkowymi, ale nie zabraknie także znanych utworów muzyki rozrywkowej. W teatrze zabrzmią światowe hity z repertuaru Whitney Houston, Natalie Cole i Barbry Streisand. Początek koncertu o godz. 22.00. Bilety w cenie 140 zł do nabycia w kasie RCK.

Żory

Impreza sylwestrowa pod chmurką zorganizowana będzie na rynku i potrwa od 23.00 do 1.00. Zabawę w klimacie folkowym poprowadzi Kapela Wujka Idziego, o północy tradycyjnie będzie pokaz sztucznych ogni, a po nim przewidziana jest loteria fantowa z nagrodami.

Gliwice

Audiowizualnym widowiskiem, podczas którego na trzech najbardziej malowniczych kamieniczkach na Rynku wyświetlane będą  przy użyciu potężnych projektorów obrazy 3D (tzw. architectural mapping) Gliwice będą witać sylwestrową noc. Pokaz rozpocznie się kwadrans przed północą. Od 23.00 do 1.00 gliwiczanie bawić się będą przy muzyce dj’a. Gdy zegar na Ratuszu wybije północ, nadejdzie czas na noworoczne życzenia i pokaz fajerwerków.

Świerklany

Tradycyjnie na terenie ośrodka sportu i rekreacji odbędą się wystrzałowe imprezy z muzyką na żywo. W Świerklanach koncert rozpocznie się o godz. 22.00 muzyką dj’a Bartosza Powolnego. O 23.10 rozpocznie się pierwsza część koncertu zespołu Maraquja. W repertuarze zespołu znajdziemy znane i lubiane przeboje lat 70-tych, 80-tych i 90-tych w nowych dance’owych aranżacjach. Koncert punktualnie o północy przerwie na kilkanaście minut pokaz sztucznych ogni. Według programu druga część koncertu zespołu Maraquja ma trwać do 2.00 w nocy.

(r)

 

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11