Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Kierowcy linii nr 6 śmiecą w Wojnowicach

20.12.2011 00:00 red

Rada miejska przyjęła zasady korzystania z gminnych przystanków autobusowych, wprowadzając jednocześnie na nich opłatę od każdego postoju autobusów (5 groszy za jeden postój). 

 

KRZANOWICE, WOJNOWICE. Andrzej Jelonek, zastępca burmistrza wyliczył, że w ciągu tygodnia, pomijając okres wakacyjny, w gminie Krzanowice autobusy zatrzymują się łącznie 1430 razy. – Gdy ustalimy opłatę za jeden postój na poziomie 5 groszy, da to łącznie 280 zł na miesiąc. W okresie wakacyjnym będzie to 200 zł – powiedział burmistrz. Na przystankach gminy zatrzymują się obecnie autobusy dwóch przewoźników. Środki z opłat mają być przeznaczone na utrzymanie przystanków.

Radny Tadeusz Kulesza zwrócił uwagę, że w jego sołectwie Wojnowicach autobusy linii nr 6  kończą kursy. – Kiedy kierowca oczekuje na powrót, opróżnia autobus ze wszystkich śmieci. Zdarzało się, że dziennie zostawał po tym cały duży kontener – opisał sytuację. Radny zaproponował aby przewoźnik miesięcznie podstawiał w Wojnowicach 25 kontenerów na śmieci. Burmistrz Jelonek zaznaczył, że przystanki służą do zatrzymywania się a nie do wyrzucania odpadków. Regulamin korzystania z przystanków w ogóle nie porusza tej kwestii. Radny z Wojnowic dodał, że o sprawie informował już Krzysztofa Kowalewskiego, prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu i od tego czasu sytuacja się nieco uspokoiła. Zastanawiał się jednak czy pieniądze z opłat będą przeznaczane na ten cel.

(woj)

 

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11