Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Dokumenty zasługują na wyższą półkę

20.12.2011 00:00 red

Starosta chce tworzyć archiwum na terenach zalewowych.

Przybywa dokumentów w urzędzie powiatowym i brakuje miejsca by je pomieścić przy placu Okrzei.

Adam Hajduk chce umieścić pęczniejące segregatory ze starostwa w znajdującym się nieopodal budynku gdzie w przeszłości mieściło się już archiwum. Znajduje się on w odległości kilkuset metrów od siedziby powiatu, w pobliżu marketu budowlanego Oman. – Na razie czynimy starania w tej sprawie, prowadzimy rozmowy z właścicielem. Obecnie nie mamy jeszcze środków w budżecie na ten cel – to informacja jaką włodarz powiatu przekazał radnym na grudniowym, połączonym posiedzeniu wszystkich komisji rady.

Zaskoczony lokalizacją przyszłego archiwum był radny Norbert Mika, członek zarządu powiatu. – To teren zalewowy. W czasie powodzi w 1997 roku były kłopoty z dokumentami jakie tam zgromadzono. Archiwum powinno być zlokalizowane gdzieś wyżej w mieście – zaproponował staroście. Zdaniem Miki ważna dokumentacja np. budowlana nie powinna być przechowywana w miejscu tak zagrożonym powodzią, bo może być utracona bezpowrotnie. 

Hajduk dodał, że aktualnie nadmiar dokumentów z placu Okrzei gromadzony jest w pomieszczeniach wyznaczonych na ten cel w Budowlance przy ul. Wileńskiej.

(ma.w)

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11