Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Sojusz patriotów z klerem

20.12.2011 00:00 red

Dobro Ojczyzny zyskało względy u biskupa opolskiego.

Wspólnie z ordynariuszem Andrzejem Czają prawicowi działacze urządzą w kościołach cykl wykładów o społecznej nauce Kościoła.

Józef Sadowski i Józef Kastelik – prezes i wiceprezes Dobra Ojczyzny udali się do Opola na spotkanie z biskupem Czają. Towarzyszył im trzeci Józef – Gadzicki, z zarządu stowarzyszenia. – Nie mogliśmy dłużej znieść nagonki na Kościół prowadzonej w mediach ogólnokrajowych, a tworzonej przez środowisko Palikota. Nie można lekceważyć symboli religijnych i kultury katolickiej w tysiącletniej historii Polski – uważa Kastelik. Duchownemu spodobała się postawa działaczy z Raciborza i zaproponował, że będzie patronował cyklowi wykładów poświęconych społecznej nauce Kościoła. – Będą miały przystępny charakter, a wygłoszą je uczeni z katolickich uczelni – zapowiada prezes Sadowski.

Dobro Ojczyzny zadba o stronę organizacyjną przedsięwzięcia. Już ustaliło z proboszczem Ginterem Kurowskim, że wykłady odbędą się w kościele farnym. Pierwszy zaplanowano 11 stycznia, z udziałem Norberta Wąsa duchownego i socjologa z Uniwersytetu Opolskiego. – Odbędzie się po mszy wieczornej, którą zaplanowano na godz. 17.00 – zapowiadają działacze Dobra.

(ma.w)

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11