Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W Studziennej rozważają leczenie w kontenerze

20.12.2011 00:00 red

Zarząd Powiatu pochylił się nad przyszłością działalności spółki Centrum Zdrowia w dzielnicy, gdzie ta prowadzi przychodnię. 

Gremium kierowane przez starostę Adama Hajduka na ostatnim listopadowym posiedzeniu analizowało zapisy umowy zawartej pomiędzy Powiatem Raciborskim a spółką „Centrum Zdrowia”, która prowadzi działalność w powiatowych obiektach (m.in. ośrodek przy ul. Ocickiej i w dzielnicy Raciborza). Umowa ta zakłada, że świadczenie usług zdrowotnych będzie odbywało się w Studziennej do roku 2018. 

Już przed rokiem szef spółki gościł u radnych powiatowych i mówił o planach wobec dzielnicy. „Centrum Zdrowia” najchętniej zabrałoby pacjentów ze Studziennej do ośrodka na Ocickiej. Teraz temat powraca, w kontekście zamiarów remontu dzielnicowego obiektu. – To władze spółki powinny zdecydować czy świadczenie usług zdrowotnych będzie się odbywać w obecnie zajmowanym budynku przychodni (wymagającym przeprowadzenia remontu) czy też np. w wybudowanej nowej przychodni typu „kontenerowego” – informuje Karolina Kunicka, rzecznik prasowy starostwa.

W przypadku podjęcia decyzji co do remontu starego obiektu będzie on odbywał się pod nadzorem służb starostwa, jak dodaje pani rzecznik. – W tej sprawie odbędzie się wkrótce spotkanie z władzami „Centrum Zdrowia” – zapowiadają urzędnicy z placu Okrzei.

(ma.w)

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11