Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W skrócie - powiat raciborski

20.12.2011 00:00 red

W skrócie - powiat raciborski

Gmina powiększa majątek

Ile miasto zapłaci za drogę, którą przejmuje? Tego nie wiadomo bo procedura szacowania wartości ruszyła dopiero gdy rada miasta zgodziła się nabyć ją do gminnego zasobu. To część drogi wewnętrznej – ulicy Pod Widokiem. Uzasadniono, że nieruchomość (o pow. 0,0061 ha) służy użyteczności publicznej.

Kupili następne komputery 

Nowe urządzenia, akcesoria komputerowe i oprogramowanie zamówione przez raciborskie starostwo dostarczy firma Wip Małgorzaty Szczepanik-Grzywocz z Rybnika. Urzędnicy zaoszczędzili na przetargu bo liczyli się z wydatkiem 7,5 tys. zł a spośród 3 ofert wybrali najtańszą za 4,1 tys. zł.

Obiadowali na akord

O 51 600 zł wzrósł budżet stołówek szkolnych i przedszkolnych podległych magistratowi. Posiłki wykupiło tam więcej klientów niż początkowo planowano i o tyle zwiększono kwotę w budżecie miasta dotyczącą karmienia w placówkach oświatowych. W niektórych szkołach ze stołówek korzystają też emeryci.

Hotelarz pyta sąsiada

Do zarządu powiatu, którym kieruje starosta Hajduk wpłynęło zapytanie właścicieli hotelu, który powstaje przy ul. Ludwika. Chodzi o wyrażenie zgody na umieszczenie klimatyzatorów na budynku przy ul. Ludwika. Zarząd zdecyduje o tym po uzyskaniu opinii mieszkańców obiektu.

Strumień podwyżek

Co miesiąc w zmianach do budżetu miasta pojawia się podwyżka dla nauczycieli. Samorząd musi dostosować się do nałożonych ustawowo zwiększeń ich pensji. W listopadzie zmiany organizacyjne i awanse w szkołach kolejny raz niemało kosztowały podatników tj. 350 tys. zł.

Strażacy na stacji paliw 

6 tys. zł magistrat przekazał na potrzeby Ochotnicznych Straży Pożarnych. Ich budżety trzeba było wspomóc bo zdrożało paliwo do wozów bojowych, którymi poruszają się strażacy. W Raciborzu są cztery takie jednostki: w Sudole, Brzeziu, Miedoni i Markowicach.

Kosztowna jesień życia

Znowu trzeba było z miejskiej kasy sypnąć groszem na opłaty za pobyt w domach pomocy społecznej (Złotej Jesieni i Notburgii). Gmina ma obowiązek dopłacić „do czynszu” jej mieszkańcom, którzy się tam przenoszą. Tym razem wydatek sięgnął 21 tys. zł. W tym roku wydatki na ten cel wzrosły wyjątkowo.

Inwestycja w targowisko

Jeszcze w tym roku prezydent Lenk zamierza przeprowadzić część prac remontowych na miejskim targowisku. To efekt spotkań z tamtejszymi handlowcami. Na placu targowym zaplanowano wykonanie instalacji przeciwoblodzeniowej rynien hali targowej. Radni miasta zgodzili się wydać na ten cel 17,9 tys. zł.

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11