Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Gala Boksu będzie droższa

20.12.2011 00:00 red

Ustawienie ringu w hali przy Łąkowej wymaga większych nakładów finansowych.

Zakładano, że sprowadzenie gwiazd polskieg boksu do Areny Rafako oznacza wydatek 147,6 tys. zł. Okazuje się, że to mało.

Prezydent Lenk zapytany jak idą przygotowania do Gali Boksu Zawodowego odpowiada: do przodu. 5 grudnia spotkał się w sprawie jej organizacji z promotorem walk Piotrem Wernerem. Włodarz zaprosił go do siebie bo miał wątpliwości co do kosztów przedsięwzięcia. Lenk mówił na sesji radnym, że gala będzie kosztowała ogółem 147,6 tys. zł. Poza budżetem miasta znaczną kwotą budżet imprezy mieli zasilić sponsorzy – Rafako i SGL Carbon. Po rozmowach z promotorem Wernerem konieczne okazały się dodatkowe ustalenia z dobrodziejami imprezy, bo walki na ringu pociągną więcej kosztów niż zakładano. 

Impreza ma się odbyć w lutym, w Arenie Rafako. Zapowiadana jest najważnieszym wydarzeniem sportowym roku.  Władze liczą na walor promocyjny przedsięwzięcia, bo walki pokaże telewizja Polsat Sport. Lenk i przewodniczący rady Wojnar byli gośćmi organizatorów gali w katowickim sportu. Wywarła na nich dobre wrażenie.

(ma.w)

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11