Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Żyjcie ze wszystkich sił i talentów

20.12.2011 00:00 red

Bierzcie przykład z Jurka, on się przełamał! – Jerzego Wiśniewskiego działacza społecznego na wózku inwalidzkim za przykład środowisku stawia starosta Hajduk.

Siódmy raz niepełnosprawni z Raciborszczyzny spotkali się na swoim forum. 11 grudnia wysłuchali prelekcji o świadomym i godnym życiu.

Tym razem w hotelu Ragos, gdzie odbywa się rokrocznie forum zabrakło niezawodnych dotąd parlamentarzystów – inwalidów, zwłaszcza Marka Plury. Wywodzący się z Kornowaca poseł przekazał przez kolegę z PO Henryka Siedlaczka list do uczestników spotkania. Starosta raciborski Adam Hajduk nie kryjący jak zwykle niepokoju trudną sytuacją finansową samorządu, przez który przepływają pieniądze dla niepełnosprawnych, radził brać przykład z ludzi aktywanych ze środowiska inwalidów. – Pamiętam jak będącemu na wózku Jurkowi Wiśniewskiemu pomagałem dostać się do mieszkania gdy mieszkaliśmy w jednym bloku. Dziś ten działacz organizuje forum dla niepełnosprawnych, udziela się w ich środowisku i pracuje na ich rzecz w starostwie. Przełamał się i tak powinni postępować kolejni niepełnosprawni – zachęcał włodarz.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”.

(ma.w)

  • Numer: 51/52 (1023/1024)
  • Data wydania: 20.12.11