Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Supermarket w Wojnowicach?

08.11.2011 00:00 przy

Radny Tadeusz Kulesza, sołtys Wojnowic pytał burmistrza Krzanowic Manfreda Abrahamczyka o to jak wygląda sprawa sprzedaży gruntów pod supermarket na granicy sołectwa Wojnowice.

Przestrzeń pod sklep jest we władaniu Agencji Nieruchomości Rolnych.

WOJNOWICE. Burmistrz wyjaśnił, że temat gruntów ANR jest „wałkowany od lat”. Dotyczy to zarówno działek pod zabudowę mieszkaniową jak i usługi. – Wysłaliśmy już pismo o uruchomienie procedury sprzedaży gruntów pod budownictwo mieszkaniowe, nowy dyrektor ANR obiecał, że nada sprawie bieg – powiedział. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w maju ma zostać ogłoszony przetarg.
Tereny inwestycyjne miały już dwa razy być wystawione na sprzedaż i za każdym razem żaden inwestor nie był nimi zainteresowany. Burmistrz tłumaczył tę sytuację tym, że przetargi zostały ogłoszone przez agencję zbyt późno oraz korzystniejszymi ofertami w Raciborzu. – Dziś wiemy jak wygląda zainteresowanie takimi terenami – jest zerowe. W Raciborzu bardziej atrakcyjne tereny nie znajdują chętnych – wyjaśnił Manfred Abrahamczyk. Dodał, że agencja czeka na zainteresowanych, a kiedy się takowi zjawią, zorganizuje przetarg. Takie działanie ma na celu oszczędności, z którymi wiąże się organizacja przetargu.

(woj)

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11