Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Rękodzielnicy w Kobyli

08.11.2011 00:00 przy

5 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobyli odbyło się spotkanie promocyjne, promujące lokalnych rękodzielników.

Imprezę zorganizowały, w ramach projektu KREATOR, trzy Lokalne Grupy Działania: Lyskor, Morawskie Wrota oraz Ziemia Pszczyńska.

Artyści rękodzielnicy prezentowali swoje wyroby a przy okazji prowadzili warsztaty. Można było nauczyć się wykonywania ozdób z makaronu, filcowania na sucho i mokro, carvingu, haftowania i szydełkowania, tkania na ramie, decoupagu czy tworzenia kartek ozdobnych. W spotkaniu, mającym na celu m.in. wymianę doświadczeń, wzięło udział 50 uczestników.
Warsztaty były prowadzone przez: Kingę Tetke z Brzeźc (ozdoby z makaronu), Magdę Kunysz-Pudełko z Pszczyny (filcowanie), Anielę Kirszniak z Pstrążnej (carving czyli rzeźbienie w owocach i warzywach), Kazimierę Sawicką z Pszczyny (ozdoby świąteczne i biżuteria robione na szydełku), Barbarę Szwedę z okolic Pszczyny (decoupage, czyli zdobienie przedmiotów codziennego użytku), Barbarę Olender z Suszca (tkanie na ramie materiałami florystycznymi), Mariolę Mazur z Jankowic k. Pszczyny (szydełkowanie) oraz Katarzynę Gembalczyk  z Raszczyc (haft przestrzenny).
Koordynatorkami spotkania ze strony trzech LGD były: Mirosława Woźnica (Lyskor), Hanna Kubica (Morawskie Wrota) oraz Aleksandra Jeleń (Ziemia Pszczyńska). Wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni w GOK-u, którego pracownicy wspólnie z gospodyniami z Kobyli zadbali o przygotowanie całej imprezy „od kuchni”.

(woj)

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11