Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Rusza budowa kanalizacji

08.11.2011 00:00 przy

Kuźnia Rac. Sabina Chroboczek-Wierzchowska, zastępca przewodniczącego rady miejskiej pytała Mariana Kostkę, prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji o to kiedy ruszą prace związane z kanalizacją w Kuźni Raciborskiej.

Prezes odparł, że roboty mają się zacząć w połowie listopada. – Firma ma pracować tak długo jak pozwolą na to warunki atmosferyczne. Po zimie wznowią pracę w okolicach marca – powiedział. Chodzi o pięć kilometrów instalacji.

Na pierwszy rzut zostanie ułożona instalacja pod drogami gminnymi. Po robotach ulice mają zostać odtworzone w całości. Według wyjaśnień Mariana Kostki drogi wojewódzkie i powiatowe, na których będą prowadzone prace związane z budową kanalizacji, wstępnie mają być odtworzone jedynie w połowie, na części ułożenia kanalizacji. Burmistrz Rita Serafin dodała, że magistrat dąży aby druga połowa drogi została również odnowiona. W tej sprawie trwają rozmowy mające na celu ustalenie podziału finansowania remontu tej części dróg. Części dróg, które zostaną zniszczone przy pracach kanalizacyjnych zostaną odtworzone na koszt gminy Kuźnia Raciborska.

(woj)

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11