Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Futbolowe emocje

08.11.2011 00:00 przy

Radny Michał Fita ostatnio krytykował umowę o miejskim sponsoringu RTP Unii. W odpowiedzi z magistratu przeczytał, że powinien za to przeprosić.

Fita nie zdołał opowiedzieć o tym na październikowej sesji rady miasta, bo śpieszył się na mszę w intencji zmarłego kolegi. Swoje stanowisko wobec urzędowej odpowiedzi na interpelację o umowie miasta z klubem Remigiusza Trawińskiego przedstawił na piśmie. Zawarł tam swe spostrzeżenia co do formy odpowiedzi na interpelację.
Nadmienił, że zanim dostał odpowiedź na piśmie, skontaktował się z nim urzędnik miejski. Z racji, że „oskarżenia radnego uznano za bezzasadne i kierujące bezcelowe oskarżenia w stronę osoby odpowiedzialnej za przygotowanie umowy z klubem” pracownik magistratu zasugerował Ficie zamieszczenie przeprosin na łamach lokalnych mediów.
Jak pisze radny, straszono go też  możliwym wejściem na drogę sądową. – Czy takie praktyki są stosowane przez nasz urząd powszechnie? – zwrócił się o pisemną odpowiedź do prezydenta miasta Mirosława Lenka.

(ma.w)

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11