Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

W skrócie - powiat raciborski

08.11.2011 00:00 przy

W skrócie - powiat raciborski

DKF ma 25 lat

24 listopada w kinie Przemko odbędzie się jubileuszowy seans w ramach ćwierćwiecza Dyskusyjnego Klubu Filmowego Puls. – Pokażemy film Milosa Formana pt. „Hair” – zapowiada Andrzej Śliwicki odpowiedzialny w RCK za prowadzenie kina.

Bitwa prowadzi

Film „1920 Bitwa Warszawska” zostanie prawdopodobnie największym przebojem frekwencyjnym w kinie Bałtyk w tym roku. Obejrzało go tam ponad 4 tysiące osób. Pobił wyniki kasowe komedii „Och, Karol 2” (3,5 tys. widzów) i ostatniej części przygód Harry Pottera (3,2 tys.).

Mniej napiszą

Starostwo powiatowe zrezygnuje w 2012 roku z wydawania własnego informatora. Powodem są oszczędności w budżecie samorządu. Na taki krok nie zdecyduje się urząd miasta, związany 3-letnim przetargiem z krakowską firmą, która wydaje Raciborski Informator Miejski.

Urząd wzmocni ochronę

Dostawę oprogramowania do ochrony antywirusowej komputerów w raciborskim magistracie zapewni Comp S.A. z Warszawy. Jej katowicki oddział wycenił oprogramowanie na poziomie 11,3 tys. zł i była to najtańsza spośród 4 ofert zgłoszonych w przetargu. Najwięcej chciała firma Viplex z Lublińca – 42 tys. zł.

Ocieplenie za 92 tys. zł

Termomodernizacją elewacji przedszkola nr 20 (ul. Polna) zajmie się firma S. Jan-Bud należąca do Jana Szczotki. Zaproponowała w przetargu ogłoszonym przez magistrat cenę ponad 92 tys. zł za roboty budowlane. S. Jan-Bud pokonał przedsiębiorstwo Pilar Elżbiety Majer, które zażądało 176 tys. zł.

Radni na dyżurze

W sprawach związanych z działalnością samorządu miejskiego można zgłaszać się na dyżur do radnego. Odbywa się co poniedziałek w urzędzie miasta, w pok. 106 (I piętro). 14 listopada, między godz. 15.00 a 16.00 na mieszkańców będzie tam czekał Tomasz Kusy (PiS), a 21 listopada Andrzej Lepczyński (Racibórz 2000).

Podjazd za 210 tys. zł

Zakład Remontowo-Budowlany Kampka należący doDanuty i Grzegorza Kampków wykona w Gimnazjum nr 3 (ul. Żorska) podjazd dla niepełnosprawnych. Inwestycja będzie kosztowała podatników 210 237 zł. Firma wygrała przetarg, w którym zgłoszono tylko jedną ofertę.

Gadżety będą z Sosnowca

Materiały promocyjne dla unijnego projektu „Jarmark Bożonarodzeniowy Racibórz – Krawarz” wykona na zlecenie urzędu miasta firma Polibiuro z Sosnowca. Zaproponowała cenę 4,9 tys. zł. W przetargu wzięło udział 6 firm (z Raciborza tylko Jaskowski.net). Najdrożej cenił się warszawski Medical – 11,4 tys. zł.

Zamówili kalendarz ścienny

Magistrat zlecił wykonanie kalendarza ściennego, który posłuży m.in. jako prezydecnki prezent. Spośród 12 ofert wybrano firmę Tampon Druk z Legionowa, z najniższą ceną usługi 6,1 tys. zł. Medical Communications zażądał najwięcej – 17,3 tys. zł. Z Raciborza wystartował jedynie Baterex.

Starosta najął geodetów

Firma „Usługi geodezyjno-kartograficzne Ferdynand Przybyła” z Raciborza wykona na zlecenie starostwa ewidencję budynków i lokali w Lekartowie, Amandowie, Pawłowie, Żerdzinach i Pogrzebieniu. Wygrała przetarg ceną 15 985,08 zł, pokonując dwie inne, miejscowe firmy – Jana Fojcika i Lucjana Cichonia.

Piąty dodatek na zamku

Ponad 33,7 tys. zł będą kosztowały powiat raciborski dodatkowe roboty budowlane na zamku piastowskim, tym razem w zakresie: wykończenia skarbca, fragmentu ściany gotyckiej elewacji i ściany wewnętrznej kaplicy budynku mieszkalnego oraz sanitariatów. Wykona je firma Śląsk z Katowic.

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11