Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Żeby rower równo jechał

08.11.2011 00:00 przy

Władze doceniły zaangażowanie opozycjonisty i obiecały go słuchać.

Radny miejski Piotr Dominiak (NaM) sprezentował urzędnikom raport o ścieżkach rowerowych. Obie strony chcą tras bezpiecznych i w miarę komfortowych.
Dominiak, najmłodszy w samorządzie, znany jest jako zapalony rowerzysta. Koledzy z opozycji podkreślają, że na dwóch kółkach jeździ za nich wszystkich. Należy do stowarzyszenia Soft City zrzeszającego pasjonatów jazdy rowerem.
W trosce o rozwój sieci tras rowerowych w mieście radny z NaM przekazał urzędnikom obszerne opracowanie na temat ich obecnego stanu. Z Batorego nadeszły podziękowania. – Mamy nadzieję, że wspólnym  działaniem doprowadzimy do powstania takiego układu ścieżek rowerowych aby można było bezpiecznie i w miarę komfortowo dojechać do wszystkich punktów w mieście – napisał radnemu prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Informacje zawarte w materiałach od Dominiaka obiecał wykorzystywać przy „egzekwowaniu usuwania usterek i napraw nawierzchni ścieżek”. Włodarz wskazał zarówno obecnie realizowane trasy oraz te objęte jeszcze okresem gwarancyjnym. – Uwagi będą również uwzględniane przy prowadzeniu nowych remontów dróg – podsumował urzędnik.
Aktualnie przygotowywane są lub trwają prace poprawkowe na arteriach dla rowerów przy ulicach: Sudeckiej, Łąkowej, na wałach przeciwpowodziowych na odcinku od ul. Brzozowej do ul. Gliwickiej oraz na ul. Łąkowej i Kościuszki.

(ma.w)

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11