Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Śledczy nadal nie postawili policjantowi zarzutów

08.11.2011 00:00 acz

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach o dwa tygodnie przedłużyła postępowanie przygotowawcze w sprawie wykorzystywania seksualnego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu.

Sprawę opisaliśmy na  łamach naszego tygodnika w sierpniu. Do tej pory Prokuratura Rejonowa Gliwice – Zachód nie przedstawiła nikomu zarzutów. 7 listopada śledczy mieli podjąć decyzję co do postawienia ewentualnych zarzutów. – Zdecydowaliśmy o przesłuchaniu jeszcze dwóch osób. Niewykluczone, że przeprowadzimy również konfrontację. Proszę pytać za dwa tygodnie – ucina  prokurator Paweł Sikora, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Gliwice – Zachód w Gliwicach.
Przypomnijmy, jeden z czynnych oficerów z piętnastoletnim stażem, pełniący funkcje kierownicze miał zdaniem jednej z policjantek dopuszczać się molestowania seksualnego na terenie komendy oraz poza nią. Postępowanie zostało wszczęte w maju tego roku. Prowadzone jest pod kątem artykułu 199 paragraf 1. Wspomniany artykuł dotyczy „nadużycia stosunku zależności lub wykorzystywania krytycznego położenia i doprowadzenia do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej”.  Miał wykorzystywać swoje stanowisko i molestować policjantki z niższym stopniem. Oficer został decyzją przełożonych przeniesiony do komendy w Wodzisławiu Śląskim.

(acz)

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11