środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Wakacje na umowę zlecenie

12.07.2011 00:00 red

Gmina Nędza Od 1 lipca świetlice w gminie Nędza funkcjonują na nowych zasadach. Podlegają teraz dyrektorom szkół a nie jak przedtem bibliotek. O to jak będą pracować przez wakacje świetlice, po uruchomieniu Gminnego Centrum Kultury w Nędzy, pytał radny Karol Kalemba. 

Wójt Nędzy Anna Iskała zapewniła, że zarówno w lipcu jak i sierpniu dzieci będą mogły korzystać z zajęć w świetlicach. W poprzednich latach świetlice były zamknięte przez pierwszy miesiąc wakacji. W tym roku Akcja Lato w gminie Nędza ma trwać dwa miesiące. – W lipcu mają być zajęcia jakich nigdy wcześniej nie było. Na sierpień ma zostać przygotowany program, podobny do tych z lat poprzednich – wyjaśniła wójt.

Z informacji urzędników wynika, że opiekunowie w świetlicach mają przez okres wakacji być zatrudnieni przez szkoły na umowę zlecenie. Jest to związane z tym, że 1 lipca skończył się okres ich wypowiedzenia związany ze zmianą organizacyjną jednostek kultury w gminie. Umowy o pracę będą mogli podpisać z dyrekcją szkół po wakacjach.

(woj)

  • Numer: 28 (1000)
  • Data wydania: 12.07.11