Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Mobbing? Zdania są podzielone

05.07.2011 00:00 red

Starosta ogłosi konkurs na dyrektora Mechanika.

Skargę nauczycieli ZSM na Sławomira Janowskiego zbadała komisja rewizyjna, ale nie zajęła stanowiska wobec zarzutu mobbingu. Zarząd powiatu zarządzi w placówce konkurs na dyrektora.

Nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych Ewa Wycik i dr Piotr Sput złożyli skargę na dyrektora placówki Sławomira  Janowskiego. Zarzuty dotyczyły m.in.: niewłaściwych zachowań dyrektora wobec pracowników (mobbingu) oraz jakości relacji interpersonalnych w szkole.

Komisja rewizyjna stwierdziła, iż zarzutów dotyczących niewłaściwego zachowania dyrektora  wobec pracowników nie jest w stanie zbadać, podobnie jak nie jest w stanie ocenić jakości relacji interpersonalnych w szkole, ponieważ dysponuje w tej sprawie tylko sprzecznymi wypowiedziami obydwu stron konfliktu, a także sprzecznymi wersjami opisu sytuacji w szkole przedstawionymi przez przewodniczących związków zawodowych.

Zarząd powiatu zdecydował, że ogłosi konkurs na dyrektora ZSM. – Dyrektor musi współpracować z radą pedagogiczną. Niech konkurs będzie sygnałem do przemyśleń dla obecnego szefa placówki – oznajmił na sesji starosta raciborski.

(ma.w)

  • Numer: 27 (999)
  • Data wydania: 05.07.11