Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W skrócie - powiat rybnicki

05.07.2011 00:00 red

W skrócie - powiat rybnicki

Koncerty wracają do muszli

Muszla koncertowa w Parku Roth znów będzie tętnić muzyką. Na brak imprez w tym miejscu narzekał ostatnio na forum rady miasta Dawid Wacławczyk. 10 lipca o godz. 17.00 wystąpią w muszli Tetramorfy, w ramach cyklu Koncertów Letnich, których organizatorem jest Raciborskie Centrum Kultury.

Jak nie było tak nie ma 

Radny powiatowy Artur Wierzbicki upomniał się na czerwcowej sesji o oznakowanie dróg przewozu materiałów niebezpiecznych przez Racibórz. Problem pozostaje nierozwiązany od wielu lat, jeszcze za poprzedniej kadencji rady miasta u prezydenta interweniował w tej sprawie ówczesny radny Wiesław Szczygielski.

Pomogą zastępczym

Powiat wprowadza dodatek pieniężny dla rodzin zastępczych. – Dotąd mogły liczyć tylko na nieznaczne rewaloryzacje ze strony rządu. Przez 7 lat kwoty te wzrosły o około 30 zł – tak starosta tłumaczy powody wsparcia opiekunów. Od 1 września będą mogli liczyć na 45 i 90 zł dodatku.

Klub Konesera w wakacje

Już można kupić w kinie Bałtyk karnety Klubu Konesera, któremu patronuje nasz tygodnik. W ciągu dwóch miesięcy wakacji, za karnet w cenie 20 zł będzie można obejrzeć 9 filmów, po 2 zł każdy. 12 lipca zaplanowano losowanie nagród wśród posiadaczy karnetów, do wygrania będzie m.in. odtwarzacz mp4.

Nivea może ucieszyć dzieci

Dwie lokalizacje z Raciborza zgłoszono do programu z okazji 100-lecia firmy Nivea. W konkursie ogólnopolskim Nivea zbuduje 100 placów zabaw w miejscach zgłoszonych przez mieszkańców. Place przy ul. Mariańskiej oraz nieopodal SP 15 to propozycje z Raciborza. Można je poprzeć na www.nivea.pl.

Muszą oddać 80 tysięcy zł 

Starostwo musi zapłacić do miejskiej kasy rentę planistyczną za sprzedaż działki ze starym szpitalem przy ul. Bema. – Wyszło tego 80 tys. zł. Zwrócimy, ale mamy nadzieję, że samorząd miejski przekaże nam te pieniądze na jakieś wspólne przedsięwzięcie – twierdzi starosta raciborski.

Kierunek dla mundurowych

Zainteresowanie liceum plastycznym skłania władze powiatu do szukania kolejnych kierunków kształcenia. Zdaniem starosty Adama Hajduka młodzież byłaby zainteresowana szkołą dla przyszłych kadr policji, straży granicznej czy miejskiej. Placówka miałaby przygotowywać do egzaminów do tych formacji.

Wsparcie dla marszałka

Z budżetu powiatu powędruje do kasy marszłałkowskiej 516 tys. zł by włodarz województwa mógł dokończyć remont basenu przy ZSOMS. Pieniądze pochodzą z zaplanowanych 2 mln zł na drugą inwestycję przy szkole sportowej – zadaszenie stadionu lekkoatletycznego. Resztę marszałek dostanie w przyszłym roku.

  • Numer: 27 (999)
  • Data wydania: 05.07.11