Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 20 (991) Data wydania: 17.05.11

Matury 2011

Wszyscy zapytani przez nasmaturzyści powiedzieli,że chcą studiować, ale poza Raciborzem.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 I LO

 

  • język polski 236/41, matematyka 238/90 (rozszerzony)

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 II LO

  • język polski 182/25, matematyka 182/43

Zespół Szkół Ekonomicznych II Liceum Profilowane

  • język polski 65/2, matematyka 82/0

Technikum nr 1

  • język polski 109, matematyka 116

Zespół Szkół Mechanicznych

  • język polski 160/1, matematyka 160/25

Zespół Szkół Zawodowych Technikum nr 3

  • język polski 89/1, matematyka 89

Technikum Nr 2

  • język polski 49/1, matematyka 50/2

Karina Labud (LO I)

Egzamin z biologii nie był trudny. Uczyłam się rozszerzonej biologii więc myślę, że będzie dobrze. Na języku polskim wybrałam jak większość „Granicę”. Matematyka okazała się trudniejsza niż w zeszłym roku.

Michał Lewida (II LO)

Uważam, że sam temat był prosty, bardzo przyjemny tekst do czytania na temat komunikacji. Pytania były już na wysokim poziomie. Wypracowania miały jeden łatwy temat o „Granicy”, którą akurat czytałem.

Angelika Gucik (LO I)

Myślałam, że matematyka będzie łatwiejsza, bo próbna była łatwa, ale zdałam więc jestem zadowolona. Język polski nie sprawił mi zbyt wielu problemów. Po maturze wybieram się na filologię francuską do Krakowa lub Wrocławia.

Sylwester Rosik (ZSOMS)

Matura z biologii była prosta. Nauczyciele dobrze nas do niej przygotowali. Poległem tylko na pytaniu o DNA. Język polski był trudny. Nie czytałem „Granicy” więc wziąłem interpretację wierszy. Matematyka nie poszła mi najlepiej ale to moja pięta Achillesa. Wybieram się na AWF do Krakowa. 

Paulina Parys (LO I)

Matura nie była zbyt trudna. Po egzaminach myślę o kosmetologii albo patamorfologii.

Krzysztof Lewicki (ZSOMS)

Matura z biologii była łatwa, gorzej z matematyką. Z języka polskiego pisałem interpretację wiersza. Jeśli zdam to pójdę do szkoły policyjnej w Szczytnie.

Anna Otrząsek (II LO)

Matura była fajna, myślę, że nikt się nie stresował. Niekoniecznie przeczytałam lektury ale na języku polskim wybrałam wypracowanie o „Granicy”.

Agata Skórzyńska (II LO)

Test maturalny z języka polskiego składał się z dwóch części. Temat dotyczący psychologii bardzo mi się podobał. Z wypracowaniem poszło nieco gorzej ale jestem dobrej myśli.