Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Straż graniczna podzieliła się krwią

10.05.2011 00:00 red

6 maja w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oddawali honorowo krew w ramach akcji „20 litrów krwi na 20-lecie Straży Granicznej”.

To kolejny etap trwającej od początku roku akcji, zainicjowanej przez Śląski Oddział Straży Granicznej z okazji jubileuszu utworzenia Straży Granicznej. Akcja „20 litrów krwi na 20-lecie Straży Granicznej” prowadzona jest we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Katowicach i Opolu oraz ich terenowymi oddziałami. Do akcji przystąpili funkcjonariusze i pracownicy komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz podległych mu placówek Straży Granicznej, którzy do chwili obecnej oddali już łącznie przeszło 20 litrów krwi, osocza i płytek. Nie jest to ilość ostateczna, gdyż akcja będzie trwała do końca roku.

– Wśród kilkudziesięciu osób, które poparły ideę takiego uczczenia 20-lecia Straży Granicznej i włączyły się do akcji, większość stanowią honorowi dawcy, którzy regularnie oddają krew. Są wśród nich prawdziwi rekordziści, tacy jak Jan Duszyński, który w swoim życiu oddał już 70 litrów krwi, a także Andrzej Reja, który oddał ponad 20 litrów krwi i Jacek Jacków, który oddał ponad 15 litrów krwi – mówi ppłk Cezary Zaborski, rzecznik ŚOSG w Raciborzu. Akcja „ 20 litrów krwi na 20-lecie Straży Granicznej” to nie jedyna akcja honorowego krwiodawstwa jaka planowana jest w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w tym jubileuszowym dla formacji roku. 24 maja w komendzie oddziału w Raciborzu odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem „Straż Graniczna – matkom”.  

(acz)

  • Numer: 19 (990)
  • Data wydania: 10.05.11