Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

HALO REDAKCJA

14.12.2010 00:00 red
W każdy wtorek, w godzinach od 10.00 do 14.00, nasi dziennikarze czekają na telefony od czytelników. Tel. 32 415 47 27 wew. 15, halo@nowiny.pl

Sercowcy na Gamowskiej

Chciałem zainteresować opinię publiczną problemem chorych na serce raciborzan. W szpitalu rejonowym już nas nie przyjmują, nawet nie rejestrują, telefon jest głuchy. Jak ma się zarejestrować chory na wizytę w nadchodzącym roku? Tylko osobiście, ale już nie w szpitalu, tylko osobiście. Bo prywatna poradnia nie musi wykazywać kolejek jak szpital i przyjmuje tylko na bieżąco. Tak jest np. w Centrum Zdrowia na Ocickiej, gdzie jeszcze nocą najlepiej podejść, jeśli chce się dostać do specjalisty. Kto chciał być tam leczony przez neurologa czy laryngologa wie o czym mówię. I teraz chorzy na serce idą w mróz o 4 rano żeby zająć kolejkę. Czy to nie jest aby dla nich niebezpieczne? Czy ktoś nam jeszcze pomoże?

Mieszkaniec z problemem sercowym

---

Powietrzny pług

Pracuję w Raciborzu ale podczas pracy dużo jeżdżę samochodem. Ostatnio często widzę na drogach piaskarki i pługi. To dobrze, ale bywa tak, że jedzie wielki samochód po ośnieżonej drodze ale pług ma podniesiony w powietrzu. Nie wiem czy to chodzi o to, że mają umowy na konkretne drogi, ale skoro przejeżdża po białej drodze to co takiemu kierowcy szkodzi spuścić pług i ułatwić życie innym kierowcom? Trudno mi to zrozumieć.

Przedstawiciel handlowy

  • Numer: 50 (969)
  • Data wydania: 14.12.10