Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Coś więcej niż tylko PROJEKCJE KLASYKÓW

14.12.2010 00:00 e
16 grudnia o godz. 10.00 rusza Kino Wspomnień w Przemku.

– Chcemy pokazać coś czułego, coś co będzie zarazem doskonałą rozrywką, jak i wspomnieniem starych, dobrych czasów – zapowiada Marek Rapnicki. Inauguracja już 16 grudnia.

Pomysł realizuje Raciborskie Centrum Kultury z Markiem Rapnickim, instruktorem, prowadzącym od 24 lat Dyskusyjny Klub Filmowy Puls oraz Andrzejem Śliwickim a także Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku z Piotrem Klimą, jego prezesem. – Chcemy zaproponować ludziom po 50-tce takie filmy, które dobrze kojarzą się z przeszłością, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Będziemy otwarci na wszelkie ich sugestie. Liczymy na to, że te spotkania będą czymś więcej niż projekcją filmów. Dołożymy starań, żeby nie było nudno, wzbogacimy projekcje o spotkania z aktorami i reżyserami, na ile to tylko będzie możliwe. Chodzi nam o to, aby ludzie starsi – „bezbronni” w dzisiejszych brutalnych czasach kultu młodości, znaleźli takie kameralne, przygotowane z myślą o nich ciepełko – mówi Marek Rapnicki.

Filmy będą wyświetlane przed południem, w czwartki, dwa razy w miesiącu. Pierwsze spotkanie, już 16 grudnia, odbędzie się w DK Strzecha w świątecznej atmosferze. Rozpocznie się o godz. 10.00. Wstęp jest bezpłatny.

Następne spotkania (kolejne 30 grudnia) będą za opłatą, ale symboliczną. – Przyjść może na nie każdy, w każdym wieku, jeśli tylko ma przed południem czas – zachęca Rapnicki.

Pomysł dotowany będzie ze środków pochodzących z projektu. Nie ma to być działalność nastawiona na zysk. Pomysł realizowany będzie prawdopodobnie do maja, a po letniej przerwie wznowiony.

(eh)

  • Numer: 50 (969)
  • Data wydania: 14.12.10