Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Zmienią się stawki podatku od gruntu

14.12.2010 00:00 ma.w
Na zlecenie urzędu miasta geodeci dokonają pomiarów gruntów na terenie Raciborza. – Wyniki tego mierzenia będą miały wpływ na wysokość podatku od nieruchomości. Spodziewam się nawet obniżki stawek tych opłat – przyznaje prezydent Lenk.  

Średnio co pięć lat w magistracie odświeżają dane o gruntach, za które samorząd pobiera podatek od nieruchomości. – Pamiętam, że poprzedni taki pomiar odbył się za kadencji Jana Osuchowskiego. To standardowa procedura – informuje prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Jego zdaniem podatnicy mogą spodziewać się nawet obniżki stawek w tej opłacie. – Ceny nieruchomości ustabilizowały się, a nawet nieco spadły w ostatnim czasie, wartość gruntów może być więc niższa – dodaje.

Urzędnik zapowiada, że podatnicy powinni spodziewać się minimalnych zmian w stawkach podatku, a w niektórych przypadkach nawet ich spadku.

Co do bliższej przyszłości podatku od nieruchomości samorząd ujednolici jego stawki za budynki lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych. – Dotąd za biura płaciło się inną stawkę niż za gabinet lekarski. Nowelizacja ustawy wprowadza taki sam poziom opłat – informuje prezydent miasta.

(ma.w)

  • Numer: 50 (969)
  • Data wydania: 14.12.10