Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Ograli Banika Ostrawę

07.12.2010 00:00 red
– Dzisiejszy turniej był bardzo udany, zawody stały na  wysokim poziomie, a mecze były zacięte i trzymały w napięciu. Co jest warte odnotowania, najlepsi byli nasi piłkarze, co dawno nie miało miejsca – powiedział Andrzej Starzyński prezes  KP Unii Racibórz, organizator turnieju.

4 grudnia w Raciborzu odbył się  Halowy Międzynarodowy Turniej juniorów U-16 w piłce nożnej, w którym wystartowało 6 zespołów. Najlepszą drużyną w zawodach okazała się ekipa gospodarzy OSiR KP Unia I Racibórz, która nie przegrała żadnego spotkania. Piłkarze OSiR KP Unia II Racibórz zajęli piąte miejsce z jednym wygranym meczem na koncie. Królem strzelców został Konrad Świstowski z Unii I Racibórz. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Karola Wanata z Unii I Racibórz. Michał Łatka z Polonii Bytom został wybrany najlepszym bramkarzem.

Andrzej Marców, trener OSiR KP Unia II Racibórz
– Turniej stał na wysokim poziomie, oprócz drużyny Krawarza, która grała słabiej na początku i rozkręcał się z meczu na mecz. Mój zespół zagrał w kilku spotkaniach wyrównane mecze. Ale po stracie bramek i prowadzenia na korzyść drużyny przeciwnej, chłopcy nie wytrzymywali presji i pogubili się podczas gry. Brakowało koncentracji w kluczowych momentach spotkań i wiary w osiągnięcie sukcesu.

Bernard Sławik, trener OSiR KP Unia I Racibórz
– Bardzo fajny turniej, dobrze zorganizowany, stojący na wysokim poziomie. Cieszę się, że z tej konfrontacji wyszliśmy zwycięsko. Jestem zadowolony z zajętego miejsca oraz indywidualnych wyróżnień dla dwóch moich zawodników. W składzie miałem tylko 8 chłopaków i nie było możliwości częstych zmian, ale nie ustępowaliśmy pod względem fizycznym innym zespołom. Taki turniej daje możliwość porównania z zawodnikami renomowanych klubów.

Wyniki wszystkich spotkań
OSiR KP Unia II Racibórz –  TJ SK Kravaře 11:0
FC Banik Ostrawa – RKP Rybnik 3:1
KS Polonia Bytom – OSiR KP Unia I Racibórz 3:5
TJ SK Kravaře – FC Banik Ostrawa 0:14
OSiR KP Unia II Racibórz – KS Polonia Bytom 4:5
OSiR KP Unia I Racibórz – RKP Rybnik 5:1
KS Polonia Bytom – TJ SK Kravaře 7:0
OSiR KP Unia I Racibórz – FC Banik Ostrawa 4:3
RKP Rybnik – OSiR KP Unia II Racibórz 5:3  
FC Banik Ostrawa – KS Polonia Bytom 7:1
TJ SK Kravaře – RKP Rybnik 1:6
OSiR KP Unia II Racibórz – Unia I Racibórz 4:11
RKP Rybnik – KS Polonia Bytom 5:2
OSiR KP Unia I Racibórz – TJ SK Kravaře 16:0
FC Banik Ostrava – OSiR KP Unia II Racibórz 16:0

(WiZ)

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10