Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Siedem medali pływaków

07.12.2010 00:00 red
Agnieszka Ostrowska złoto w seniorach przegrała tylko o 0,06 sekundy.

Od 1 do 4 grudnia w Szczecinie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców 19 – 20 lat w pływaniu. Najlepiej w zawodach zaprezentowała się Agnieszka Ostrowska,  która w kategorii seniorów wywalczyła dwa srebrne medale i w kategorii młodzieżowców dwa złote i jeden srebrny. W kategorii młodzieżowców Katarzyna Widzik wywalczyła dwa brązowe medale w stylu dowolnym na 800 i 1500 metrów. Agnieszka Ostrowska podopieczna trenera Piotra Generalczyka, reprezentująca raciborski PWSZ zdobyła srebro w seniorach na 100 i 200 metrów w stylu klasycznym. W kategorii młodzieżowców po dwa złote medale popłynęła na dystansie 100 i 200 metrów w stylu klasycznym i jeden srebrny na 50 m w stylu klasycznym. W zwodach startowali także zawodnicy MKS-SMS Victoria Racibórz: Aleksandra Mazurkiewicz, Katarzyna Rogacz, Maciej Sudenis, Robert Wilkowiecki, Agata Pawlisz, Dominik Zyg.

– Po rewolucyjnych zmianach z kostiumami pływaków mistrzostwa nie stały na wysokim poziomie. Trudno jest teraz ocenić i porównać wyniki zawodników. Oprócz  Agnieszki Ostrowskiej dobrze zaprezentowali się i popłynęli w finałach Robert Wilkowiecki,  Agata Pawlisz. Dominik Zyg dostał się do reprezentacji Polski juniorów i wystąpi 12 grudnia podczas mistrzostw państw Europy Środkowej w Belgradzie – powiedział Sławomir Szwed prezes Victorii Racibórz.

Piotr Generalczyk, trener Agnieszki Ostrowskiej – Biorąc pod uwagę warunki w jakich teraz pracujemy to medale Agnieszki Ostrowskiej zdobyte na mistrzostwach są naszym sukcesem. Złoto w seniorach przegrała tylko o 0,06 sekundy. Latem na mistrzostwach Polski nie zdobyła w ogóle medalu, więc jest postęp w rozwoju Agnieszki. Ale to nas nie zadowala, nasze aspiracje są dużo wyższe. Ale nie wiadomo co nas czeka w przyszłym roku w związku z remontem basenu. Gdyby Agnieszka startowała na mistrzostwach Europy, to czas osiągnięty na mistrzostwach Polski dałby jej piąte miejsce.

(WiZ)

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10