Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Zapaśnicy Dębu z Pucharem Polski

07.12.2010 00:00 red
Dziesięciu zawodników i zawodniczek LKS Dąb Brzeźnica powołanych zostało przez Polski Związek Zapaśniczy do udziału w zgrupowaniu kadry narodowej, które odbędzie się w od 6 do 18 grudnia we Władysławowie.

26–28 listopada w Kraśniku odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek, w którym LKS Dąb Brzeźnica w klasyfikacji drużynowej wywalczył pierwsze miejsce. W turnieju brało udział 9 reprezentacji  zagranicznych m.in. Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Grecji, Czech i Słowacji.  Indywidualnie najlepiej z LKS Dąb Brzeźnica zaprezentował się Sebastian Jezierzański, który zwyciężył w  w kat. 74 kg. Drugie miejsce w kat. 74 kg zajął Mateusz Pukas. Trzecie miejsca wywalczyli Paweł Drzeżdzon w kat. 66 kg i Jacek Bileński w kat. 84 kg. Piąty w kat. 66 kg był Ryszard Nowak. Dobrze zaprezentowały się juniorki Sara Jezierzańska w kat. 51 kg i Justyna Ratyńska w kat. 59 kg, które wywalczyły trzecie miejsca.

– Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej jest miłą niespodzianką jaką sprawili nasi młodzi zawodnicy. Jest to niewątpliwie efekt ciężkiej, systematycznej pracy całej grupy zawodników i społecznych działaczy – powiedział Krzysztof Ołenczyn, trener LKS Dąb Brzeźnica. Na szczególną uwagę zasługują wyniki osiągnięte przez Sebastiana Jezierzańskiego, który w trzech ostatnich silnie obsadzonych międzynarodowych turniejach zdobywał pozycje medalowe – dodaje trener.

19–21 listopada w Borkowicach odbył się II Puchar Polski Kadetów z udziałem reprezentacji Rosji, w którym wystartowało 177 zawodników z 42 klubów. Najlepiej z LKS Dąb Brzeźnica spisał się Patryk Żelechowski, który w kat. 54 kg wywalczył pierwsze miejsce. Mateusz Kampik w kat. 58 kg i Nataniel Ostrowski w wadze 63 kg zajęli drugie miejsca. W klasyfikacji klubowej młodzi zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica zajęli trzecie miejsce za Slavią Ruda Śląska i Reprezentacją Rosji.

– Był to pierwszy start tych młodych zawodników w grupie kadetów. Jest to niewątpliwie dobry prognostyk przed przyszłoroczną Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Dodatkowo w przyszłym roku grupę tę wzmocni Patryk Ołenczyn zwycięzca wielu turniejów w grupie młodzików – powiedział Krzysztof Ołenczyn, trener LKS Dąb Brzeźnica. 

Dwóch zawodników „Dębu” powołanych zostało przez Polski Związek Zapaśniczy do udziału w Międzynarodowym Turnieju  Nadziei Olimpijskich, który odbył się w Słowacji 19–20 listopada. W kategorii 74 kg drugie miejsce zajął Sebastian Jezierzański,  natomiast Mateusz Pukas był siódmy.

oprac. (WiZ)

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10