Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Rafako S.A. najlepsze w kraju

07.12.2010 00:00 red
Wielkim sukcesem zakończył się udział futsalowej drużyny Rafako S.A. w Mistrzostwach Polski Spółek Giełdowych i Branży Kapitałowej.

27 i 28 listopada w Pruszkowie odbywały się IX Mistrzostwa Polski Spółek Giełdowych i Branży Kapitałowej  w Halowej Piłce Nożnej, podczas których pracownicy zatrudnieni w swoich firmach, walczyli o miano najlepszej krajowej ekipy futsalowej. W rywalizacji udział wzięło 28 bardzo mocnych i renomowanych zespołów. Na początku turnieju  drużyna Rafako S.A. trafiła do grupy B, gdzie odniosła trzy zwycięstwa: 5:1 z Deutsche Bank PBC Warszawa, 7:1 z LPP Gdańsk, 2:0 PGNiG Warszawa i jeden remis 3:3 z Gri Remech Police.

W drugiej rundzie rywale byli znacznie silniejsi, ale piłkarze Rafako S.A. wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i dzięki wygranej 8:3 z Enkev Polska Łódź oraz remisowi 1:1 z KGHM Polska Miedź Lubin, awansowali do strefy medalowej. W półfinale Rafako S.A. zmierzyło się z BSH Łódź. Regulaminowy czas 2x10 minut zakończył się wynikiem 1:1, a zwycięska 2:1 seria rzutów karnych, zapewniła zespołowi awans do ścisłego finału imprezy. Dopełnieniem świetnej postawy było ukoronowanie w ostatnim, najważniejszym meczu całych mistrzostw. Fantastyczna dyspozycja w spotkaniu przeciwko PKO BP Warszawa, zakończonym znów remisem 1:1, otworzyła drogę na najwyższe podium. Kolejną serię rzutów karnych, decydujących o 1 miejscu lepiej egzekwowali zawodnicy Rafako S.A., wygrywając ostatecznie 4:3! Puchary, medale, gratulacje i wielka radość z wywalczonego mistrzostwa Polski. Rafako S.A. jako absolutny debiutant okazało się „czarnym koniem” i sprawiło miłą, a jednocześnie bardzo dużą niespodziankę. W drużynie triumfatorów zagrali pracownicy działu konstrukcyjnego i działu wytwórni: Grzegorz Bardziński, Krzysztof Cieszyński, Dariusz Czerner, Wojciech Grabiniok, Marek Izbicki, Łukasz Pikuła, Sławomir Pytlik, Wojciech Skopiński, Michał Węgrzyn, Grzegorz Wojda.

(ak)

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10