Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Otwarcie pracowni kulinarnej w G2

07.12.2010 00:00 red
25 listopada została uroczyście otwarta pracownia kulinarna, realizowana w  projekcie „Stąd do przyszłości”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Sprzęt AGD został zakupiony ze środków unijnych projektu, natomiast meble z funduszy Urzędu Miasta. W uroczystości uczestniczyli wiceprezydent Miasta Raciborz – Ludmiła Nowacka, przedstawiciele Związków Zawodowych ZNP i Solidarność.

Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć  w zajęciach kulinarnych organizowanych w ramach projektu. Młodzież  własnoręcznie przygotowała poczęstunek, na który składały się różnorakie przekąski i soki.

Na  zajęciach kulinarnych, a także fotograficznych, kultury dawnej i psychologicznych uczestniczy młodzież Gimnazjum nr 2 już od roku. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, zgodnie z  zasadami działania minimum równości płci w projektach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, nabywają praktyczną wiedzę jak unikać działania stereotypów i dyskryminacji ze względu na płeć.

Róża i Janusz Machowscy

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10