Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Zgłosił się sam

07.12.2010 00:00 red
W Pietrowicach Wielkich szef rady ten sam co poprzednio.

Henryk Joachim Marcinek (sam zgłosił swą kandydaturę) otrzymał w głosowaniu 11 głosów za. Jeden radny był przeciw, 3 się wstrzymało. Jego zastępcą wybrano Piotra Bajaka.

To było ostatnie z inaugarycyjnych posiedzeń rad gmin w powiecie raciborskim. 2 grudnia zaczęło się dopiero kwadrans po godz. 18.00. Obrady poprowadziła radna seniorka Anna Rostek. Wybory szefa rady i jego zastępcy przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Ilona Gawlica, Maria Sobola i Joachim Wieczorek – przewodniczący.

Jedynym kandydatem na przewodniczącego rady gminy w Pietrowicach Wielkich został Henryk Joachim Marcinek. Maria Sobola zaproponowała by tę funkcję sprawował Piotr Bajak, ale ten odmówił udziału w wyborze.

W głosowaniu wzięło udział 15 radnych. Ważnych głosów 15, za kandydaturą Henryka Joachima Marcinka głosowało 11 radnych, przeciw 1, głosy wstrzymujące się były 3.

– Dziękuję za zaufanie, postaram się go nie zawieść – powiedział po wyborze nowy przewodniczący. Piotr Bajak został wiceprzewodniczącym rady gminy (głosowanie: 11 za, 2 przeciw i 2 wstrzymujące się). Był jedynym kandydatem na to stanowisko. – Będę dbał o rozwój naszej gminy – zadeklarował.

Na pierwszej sesji wójt – elekt Andrzej Wawrzynek podziękował za ponowny wybór na włodarza gminy. – Będziemy starać się zrobić coś więcej niż się od nas wymaga. Utrzymamy wizerunek rozsądnej i rozwijającej się gminy – obiecał. Dodał, że powołanie sekretarza gminy Adama Wajdy na przewodniczącego rady powiatu jest dużym wyróżnieniem dla Pietrowic Wielkich. – Życzę mu aby spojrzał łaskawym okiem na swą gminę – mówił gratulując koledze z pracy. Ten pochwalił Henryka Marcinka za sprawny przebieg pierwszej sesji. – To rokuje, że rada będzie sprawnym organizmem. Oby rozwój naszej gminy odbywał się w jeszcze lepszym tempie – podsumował Wajda.

(ma.w)

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10