Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Wieści gminne

07.12.2010 00:00 red

Lokal wyborczy w Turzu trzeba zmienić
Kuźnia Raciborska. Jan Stanek, sołtys Rudy, zgłosił na sesji zastrzeżenia wobec lokalu wyborczego w Turzu. – Mieszkańcy są zbulwersowani. Jest tam tak ciasno, że jeden drugiemu „pisze na plecach”. Jest tyle budynków komunalnych, nie można tego gdzie indziej zrobić? – dziwił się. Sekretarz Dominik Klimanek odpowiedział, że po raz pierwszy na wyborach była tak duża frekwencja. Dodał, że lokal wybrano w oparciu o uchwałę, ale trzeba będzie go zmienić.  

Tylko właściciel może posprzątać
Kuźnia Raciborska. Radny Bernard Kowol pytał na sesji o to, czy można zmusić właściciela działki do likwidacji dzikich wysypisk śmieci. – A może gmina utworzy fundusz i samodzielnie je zlikwiduje? – pytał. Burmistrz odpowiedziała, że gmina ma środki na likwidację wysypisk na gminnym terenie, ale na cudzym terenie jest to trudne.

Kiermasz adwentowy
Kuźnia Raciborska. 9 grudnia w Domu Strażaka w Rudzie Kozielskiej odbędzie się kiermasz adwentowy, organizowany przez KGW. Można będzie nabyć ozdoby, stroiki świąteczne, spróbować potraw świątecznych.

Europoseł oceniał zdjęcia
Region. Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Śląsk perłą Europy – architektura zwierciadłem regionu”, zorganizowany przez biuro poselskie Bogdana Marcinkiewicza. Pierwsze miejsce przyznano Paulinie Barteckiej z G4 w Rybniku, II miejsce zajęła Martyna Marek z ZSO w Rudach, a trzecie Benjamin Cierniak (ZSO Rudy). Kapitule konkursu przewodniczył poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Marcinkiewicz, zdjęcia oceniał też artysta fotograf Krzysztof Łapka.

Projekt „Pędzlem i farbą” zakończony
Krzyżanowice. W GZOKSiT w Tworkowie, 26 listopada, odbyła się wystawa prac Barbary Kaszy podsumowująca projekt „Pędzlem i farbą”. Projekt trwał od maja do grudnia. Odbywały się wtedy lekcje dla uczniów szkół w Bieńkowicach i Tworkowie oraz zajęcia malarskie z przedszkolakami z gmin LGD: Krzyżanowice, Godów i Gorzyce.

Otwierają centrum
Pietrowice Wielkie. 12 grudnia o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcie  Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach. W programie m.in. występ kolędowy Arki Noego i zespołu Coral oraz festyn świąteczny.  

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10