Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Kruche bezcenne

07.12.2010 00:00 red
6 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Krzyżanowice wzięło udział w świątecznym kiermaszu w Centrum Kultury w Tworkowie.
– Robimy kiermasz na wysokim poziomie – podkreśla szef GZOKSiT Grzegorz Utracki i wskazuje, że na tę edycję zjechało się wiele osób spoza gminy, o czym świadczył tłok w głównej sali Centrum Kultury. To pożegnalna impreza dyrektora w Tworkowie, bo od 13 grudnia będzie nowym wójtem gminy. Tutejsza orkiestra dęta, muzyczna atrakcja kiermaszu, zadedykowała Utrackiemu „Hawaj jest piękny”, a ten podziękował uczestnikom kiermaszu za 9 lat pracy nad imprezą.
 
Tort za 2 zł
 
Roszków, Nowa Wioska, Bieńkowice, Krzyżanowice, Owsiszcze i Tworków wystawiły swoje wypieki i potrawy w Centrum Kultury. Były ciasta, ryba w galarecie, placki cynamonowe, a nawet cytrynówka. 2 złote kosztował kawałek tortu, a 70 warte były drewniane figury miejscowego rzemieślnika. Jak zwykle, świetlice z wiosek przywiozły do Tworkowa ozdoby świąteczne własnej roboty. W tym roku musiały zmieścić się wewnątrz budynku, bo mroźna zima wykluczyła stawianie namiotu na zewnątrz.
 
Masne wiersze
 
Absolutnym przebojem były kruche ciasteczka, które ludzie kupowali nawet po 20 opakowań.
 
O strawę duchową zadbały m.in. Maria Kostrzewa, która przygotowała na kiermasz 10 swoich wierszy i Krystyna Galda z utworami „uszczypliwymi i masnymi”,
 
ma.w
  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10