Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Trzy filary opozycji

07.12.2010 00:00 red
11 listopada w lokalu Koniec Świata odbyło się powyborcze spotkanie członków RSS Nasze Miasto. Debata działaczy odbyła się za zamkniętymi drzwiami.
Dotyczyła działań na przyszłość oraz stanowiska radnych tego ugrupowania w radach miasta i powiatu. – Doszliśmy do wniosku, że będziemy konstruktywną opozycją. Będziemy chcieli realizować program, który prezentowaliśmy przed wyborami – mówi Piotr Dominiak radny miasta Racibórz. Według członków NaM realizacja niektórych punktów powinna być łatwa, gdyż ich zdaniem część programu Naszego Miasta została skopiowana przez inne komitety.
 
Podczas spotkania, w którym wzięło udział ok 30 osób mówiono również o roli radnych. – Różnica między nami a innymi ugrupowaniami polega na tym, że oni aktywują się raz na cztery lata. My – jako radni – chcemy cały czas być do waszej dyspozycji – powiedział Dawid Wacławczyk radny miasta. – To taka lokalna demokracja. Nasze mandaty należą do wszystkich, którzy zaangażowali się w kampanię naszego stowarzyszenia – tłumaczy Piotr Dominiak.
 
Każdy z uczestników zebrania mógł zabrać głos i zaproponować coś od siebie. Jedną z ciekawszych propozycji na spotkaniu była idea trzech filarów NaM. Członkowie stowarzyszenia, poza działalnością samorządową (I filar), będą również przykładać wagę do aktywności samego stowarzyszenia (II filar) oraz do pozyskiwania niezdecydowanych, potencjalnych członków NaM-u (III filar).
 
(woj)
  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10