Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W skrócie - powiat raciborski

07.12.2010 00:00 red
Zapowiedzi remontowe
Udział finansowy w naprawie ul. Brzeskiej, w trzecim etapie remontu tej powiatowej szosy, to jedna z zapowiedzi budżetowych magistratu w przyszłym roku. Samorząd zamierza wydać na ten cel 450 tys. zł. Na liście zadań są również: remont ul. Żwirki i Wigury za 250 tys. zł; budowa parkingu przy ul. Cmentarnej za 300 tys. zł i budowa parkingu ul. Łąkowa, który będzie kosztował pół miliona złotych.
 
Drugi zastępca jest zbędny
Pierwszy wniosek podczas obrad nowej rady miasta złożył w Raciborzu Ryszard Frączek. – W imieniu grupy radnych stwierdzam, że funkcja drugiego wiceprzewodniczącego w radzie to zbędna funkcja. Kosztuje samorząd 50 tys. zł rocznie, można takie pieniądze lepiej zagospodarować – stwierdził. Jego wniosek by nie wybierać na inauguracyjnym posiedzeniu II zastępcy szefa rady został odrzucy stosunkiem głosów: 14 przeciw, 5 za i 1 wstrzymujący się.
 
Zaproszą obaj
Na 7 stycznia Mirosław Lenk zaplanował tradycyjne spotkanie noworoczne dla gości prezydenta miasta. Tak jak przed rokiem zorganizuje je wspólnie ze starostą.
 
Zadzieram kiece...
Niezależne Centrum Kultury „a|s|p” organizuje na Przystanku Kulturalnym „Koniec Świata”, w „Galerii Za Szafą” cykl spotkań niezwykłych.
9 grudnia o godz. 19.00 spotkanie z Renatą Matusiak – Afryka Zachodnia – świat, którego nie znałam”. Podróżniczka opowie o swojej dwumiesięcznej podróży przez Afrykę Zachodnią.
 
Gwiazdka Serc
10 grudnia o godz. 18.00 w RCK obejrzymy 10. Jubileuszową Gwiazdkę Serc. Tegoroczne motto „Gwiazdki” to: „Jubileuszowy Gwiazdozbiór Serc”. Bilety w cenie 50 i 60 zł można nabyć od 15 listopada w RIG (od 8.00 do 15.00).
 
Starosta zarabia 12,5 tys. zł
Rada Powiatu Raciborskiego uchwaliła wynagrodzenie starosty raciborskiego Adama Hajduka, które wynosi 12 tys. 540 zł brutto. Na tę kwotę składają się: wynagrodzenie zasadnicze 6 tys. zł; dodatek funkcyjny 2,1 tys. zł; dodatek za wysługę lat 1,2 tys. zł i dodatek specjalny 3,24 tys. zł.
 
Dla powiatu za drogo
Dlaczego starostwo nie wyłoniło wykonawcy remontu basenu przy szkole sportowej? – Bo wysokość zaproponowanej ceny złożonej w ofercie (jedynej) znacznie przekracza szacunkową wartość zamówienia wynikającą z kosztorysów inwestorskich – odpowiedziała nam Karolina Kunicka rzecznik prasowy urzędu.
 
Płatne parkingi bez zmian
Prowadzenie strefy płatnego parkowania w formie pobierania opłat przez parkingowych magistrat powierzył ponownie firmie Park Invest z Wrocławia. W przetargu ogłoszonym przez samorząd firma zaoferowała cenę 399 600 zł. Propozycja wrocławian była jedyną w postępowaniu przetargowym.
 
Drzewa zaczarują ogród
Urząd Miasta zamówi wykonanie nasadzeń kolekcji roślinnych na terenie Zaczarowanego Ogrodu w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Pojawi się tam m.in. 1500 sztuk drzew i krzewów oraz 5 tys. krzewów żywopłotowych. Zakończenie tej części inwestycji przewidziano do 30 czerwca 2011 roku.
 
160 mln zł do wydania
Przyszłoroczny budżet Raciborza zostanie uchwalony prawdopodobnie w drugiej połowie stycznia. Mirosław Lenk prezydent–elekt zapowiada dużą poprawkę do gotowego od 15 listopada projektu budżetu. – Raczej dołożymy zadań niż będziemy redukować – przewiduje samorządowiec.
 
Liczą na odwilż
Samorząd naprawia rowy kanalizacji deszczowej za pieniądze z MSWiA otrzymane w ramach usuwania skutków tegorocznej powodzi. Ma do przerobu jeszcze ponad 200 tys. zł. – Przeszkadza nam zima, kiedy tylko będzie odwilż wznowimy te remonty – zapewnia Mirosław Lenk.
 
TBS zajmie się strychami
Odwlecze się w czasie budowa nowych bloków mieszkalnych na Ostrogu, które zamierzało zbudować tam Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Powodem jest brak kredytu bankowego. TBS zamierza w 2011 roku zająć się adaptacją strychów w budynkach przy ul. Eichendorffa i Opawskiej na cele mieszkalne.
 
Przegląd kadr w urzędzie
Mirosław Lenk rozważa zmiany kadrowe w urzędzie. – Minęły 4 lata, przyjrzymy się działaniu magistratu, nie wykluczam zmian na niektórych stanowiskach – przyznał nam włodarz miasta. Reformy kadrowe mogą dotyczyć wszystkich zatrudnionych przy Batorego. – To taki przegląd kadr – informuje urzędnik.
  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10