Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Hajduk wygrał z byłym wójtem

07.12.2010 00:00 red
Jeśli koalicja rządząca nie umie dotrzymać obietnicy, że starostą po Hajduku zostanie ktoś spoza Raciborza, to zrobiliśmy to my – argumentowało RSS Nasze Miasto z PiS-em.
Dominujące w radzie powiatu Razem dla Ziemi Raciborskiej zaproponowało na stanowisko włodarza powiatu Adama Hajduka. RSS Nasze Miasto oraz PiS wysunęły swego kandydata Franciszka Marcola.
 
Ryszard Winiarski zgłosił Adama Hajduka mówiąc o jego wykształceniu (absolwent 2 uczelni, podyplomowe studia w zakresie zarządzania procesem inwestycyjnym) i doświadczeniu (16 lat w samorządzie). – O naszym koledze mógłbym mówić jeszcze pół godziny, ale wymienię tylko jego cechy: uczciwość i upór w dążeniu do celu. Trudne sytuacje dla niego to nie problem – podkreślił szef klubu Razem dla Ziemi Raciborskiej.
 
Teresa Frencel wystąpiła w imieniu RSS Nasze Miasto i raciborskiego PiS. – Zgłaszam kandydaturę Franciszka Marcola. Na scenie politycznej to znana postać. Ma doświadczenie na wielu płaszczyznach zawodowych. Pan Marcol był radnym gminnym w Nędzy, w kadencji 2002–2006 wójtem Nędzy. To dobry gospodarz i zarządca. Godny sprawowania funkcji starosty – stwierdziła Frencel.
 
Głosowanie wygrał wyraźnie Adam Hajduk – 16:4. Na swego zastępcę wybrał Andrzeja Chroboczka, tak jak w minionej kadencji. Wicestarosta objął stanowisko przy sprzeciwie 4 głosów.
 
(maw)
  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10