Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Wybór większości

07.12.2010 00:00 red
Na czele rady Tadeusz Wojnar, po bokach Artur Jarosz i Ryszard Wolny.
Kandydaturę Wojnara zaproponował na pierwszej sesji w mieście Artur Jarosz z PO, nie uzasadniając propozycji. Drugą osobą zgłoszoną na to stanowisko był Robert Myśliwy z NaM. – Cechuje go wysoka kultura polityczna. Jest otwarty na współpracę z całą radą, chce znaleźć w niej porozumienie, a nie konflikt – uzasadniał Piotr Dominiak krytykując Wojnara. Mirosław Lenk uznał, że młodemu radnemu nie przystoi ocenianie kontrkandydata. – Pan Dominiak od niedawna jest raciborzaninem. Jak może dokonywać porównań z osobą będącą tu 16 lat w samorządzie? – dziwił się prezydent–elekt po sesji. 
 
Wybory na przewodniczącego przeprowadziła  komisja skrutacyjna w składzie: (proponowani przez Franciszka Mandrysza) Andrzej Lepczyński, Paweł Rycka i Witold Ostrowicz oraz Piotr Dominiak i Ryszard Frączek (zgłosził ich Tomasz Kusy).
 
Tadeusza Wojnara poparło 14 rajców, Roberta Myśliwego – 6. W głosowaniu nad uchwałą powołującą nowego przewodniczącego w ogóle nie głosował Kusy. Z Ryszardem Frączkiem postąpili tak parokrotnie podczas sesji. – Panowie się widać poobrażali – komentował wiceprezydent Wojciech Krzyżek.
 
Pierwszym wiceprzewodniczącym został Artur Jarosz, a drugim Ryszard Wolny. Obaj dostali po 14 głosów za i 6 przeciw.
 
(ma.w)
  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10